Kaugtöö päeval jätab tuhat inimest kontorisse minemata

Homme toimub Eestis kaugtöö päev, mille käigus teeb hinnanguliselt tuhat Eestimaa inimest tööd väljaspool kontorit. Kaugtöö päeval saab proovida, milliseid võimalusi pakub tänapäeva tehnoloogia töö tegemiseks.

„Korraldasime esmaspäeval kaugtöö teemal inspiratsioonipäeva Eesti väikeorganisatsioonidele, kus osales üle saja mittetulundusühingu ja väikeettevõte esindaja – huvi kaugtöö vastu on märgatav. Tehnoloogia eesmärgiks peab olema elu mõnusamaks ja kergemaks muutmine, mida kaugtöö kahtlemata võimaldab,“ rääkis Microsofti Balti piirkonna juht Rain Laane. „Kaugtöö nõuab töötajalt suurt enesedistsipliini – ühest küljest tuleb vältida ületöötamist, teisalt peab ise endale prioriteete seadma, et töö ka tehtud saaks,“ lisas Laane.

Elioni tehnoloogiadirektor Kalev Reiljan ütles, et kuigi enamik Elioni 1600 töötajast harrastab kaugtööd iga päev, proovitakse homme täiendavaid kaugtöö võimalusi. „Lisaks sellele, et meie töötajad on kaugtöö suured fännid, on sellest trendist viimastel aastatel mõjutatud ka meie tootearendus. Ka sel aastal toome turule uusi teenuseid, mis toetavad töö tegemist väljaspool kontoriseinu ning lähtuvad targalt töötamise põhimõttest,“ lisas Kalev Reiljan.

“Kindlasti tasub lisaks tehnoloogilistele lahendustele tähelepanu pöörata ka sellele, et töötaja saaks sobiva koha ning aja kõrval piisavalt vabadust valida meetodeid, kuidas soovitavate töötulemusteni jõuda. Oluline on ka võimalus kohandada ise oma töö eesmärke ning viisi, kuidas töö tulemusi hinnatakse. Paindlik töökorraldus koos tulemustepõhise juhtimisega külvab uuendusmeelsust ja avatust ning edendab vastutustundlikkust organisatsioonides,” kirjeldas uut juhtimisfilosoofiat 2012. aasta Eesti kõige pere- ja töötajasõbralikumaks ettevõtteks valitud konsultatsioonifirma CPD OÜ juhatuse liige Anari Hagel.

Tallinnas on võimalik teiste kaugtöötajatega kohtuda alates keskpäevast Katusekinos, kus märksõna „kaugtöö“ alusel kehtivad kaugtöötajatele soodustused Katusekino kohvikus. Lõunatšeki ettenäitamisel saab soodushinnaga külastada õhtust eriüritusena toimuvat kinokontserti „Suikuv Pariis“ (1923) + Ciné Concert trio. Soodushinnaga on võimalik parkida Viru Keskuse parkimismajas, soodustuse saamiseks tuleb parkimispilet registreerida Katusekinos.

Kaugtöö Päevaga on võimalik liituda Facebookis ja osaleda fotokonkursil, kus parimat pilti auhinnatakse Nokia Lumia 800 telefoniga, lisaks jagatakse välja kaugtöö stardikomplekte.

Kaugtöö Päeva korraldavad Microsoft Eesti ja Elion koostöös Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ning Targa Töö Ühinguga.

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara