Poliitiliselt ebakorrektne ja pööraselt naljakas

“1 + 1” on üle pika aja üks tõeliselt nauditav film, mille teravkeelsus ja -meelsus terve filmi vältel pidevalt naerutab.

“1 + 1” on humoorikas ja südamlik linateos, mis põhineb tõestisündinud lool kahest täiesti erinevast maailmast pärit mehest.

Üks neist on must, teine valge, üks vaene, teine pururikas, üks viimased kuus kuud vanglas istunud, teine ühiskonna kõrgklassi kuuluv, üks terve ja tugev, teine ratastooli aheldatud. Kõigest hoolimata ei sega klassivahe neid koostööd tegemast.

Vanglast vabanedes vajab Driss töökohta. Oma üllatuseks õnnestub tal saada elu ratastoolis veetva Philippe’i hooldajaks. Algsuses talle vastumeelsust tekitavad tööülesanded muutuvad pikapeale talutavateks ja töö nauditavaks. Sellest kasvab peagi välja sõprus, mis jääb püsima aastateks.

Film võlub oma humoorikuse ja eluterve suhtumisega. Selles ei näe haletsemist puuete teemal ega näpuga vibutamist kurikaelte suunas.

Film ei ole õnneks ka poliitiliselt korrektne, nalja visatakse kunsti, klassikalise muusika, ajaloo, natside ja paljude muude teemade üle. Teravus püsib terve filmi vältel, mõtlikud katked vahelduvad humoorikatega ja nii kuni lõpuni välja.

Samuti võluvad osatäitmised, mis on sedavõrd ehedad, et panevad unustama, et tegu on filmiga, mille aluseks oli samateemaline dokumentaalfilm.

“1 + 1”

9/10

Režissöörid: Eric Toledano, Olivier Nakache

Osades: Omar Sy, Fran?ois Cluzet jpt

Kinodes alates 25. maist

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara