Poliitiliselt ebakorrektne ja pööraselt naljakas

“1 + 1” on üle pika aja üks tõeliselt nauditav film, mille teravkeelsus ja -meelsus terve filmi vältel pidevalt naerutab.

“1 + 1” on humoorikas ja südamlik linateos, mis põhineb tõestisündinud lool kahest täiesti erinevast maailmast pärit mehest.

Üks neist on must, teine valge, üks vaene, teine pururikas, üks viimased kuus kuud vanglas istunud, teine ühiskonna kõrgklassi kuuluv, üks terve ja tugev, teine ratastooli aheldatud. Kõigest hoolimata ei sega klassivahe neid koostööd tegemast.

Vanglast vabanedes vajab Driss töökohta. Oma üllatuseks õnnestub tal saada elu ratastoolis veetva Philippe’i hooldajaks. Algsuses talle vastumeelsust tekitavad tööülesanded muutuvad pikapeale talutavateks ja töö nauditavaks. Sellest kasvab peagi välja sõprus, mis jääb püsima aastateks.

Film võlub oma humoorikuse ja eluterve suhtumisega. Selles ei näe haletsemist puuete teemal ega näpuga vibutamist kurikaelte suunas.

Film ei ole õnneks ka poliitiliselt korrektne, nalja visatakse kunsti, klassikalise muusika, ajaloo, natside ja paljude muude teemade üle. Teravus püsib terve filmi vältel, mõtlikud katked vahelduvad humoorikatega ja nii kuni lõpuni välja.

Samuti võluvad osatäitmised, mis on sedavõrd ehedad, et panevad unustama, et tegu on filmiga, mille aluseks oli samateemaline dokumentaalfilm.

“1 + 1”

9/10

Režissöörid: Eric Toledano, Olivier Nakache

Osades: Omar Sy, Fran?ois Cluzet jpt

Kinodes alates 25. maist

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara