Maris Jesse: puhkuse ajal pole vaja tööasjadega kursis olla

Maris Jesse ei pea õigeks jooksvalt puhkuse ajal tööasjadega kursis olemist, sest distants tööasjadega aitab naastes ka värskema pilguga harjumuspäraseid rutiine üle vaadata.

Suvepuhkus on ikka mõeldud päevasel ajal muu kui palgatööga tegelemiseks ja igapäevastest tööasjadest eemaletõmbumiseks. "Mina ei pea üldiselt õigeks, et jooksvalt peaks puhkuse ajal tööasjadega kursis püsima, kolme kuni nelja nädalane eemalolek ei ole nii pikk ja väike distants aitab naastes ka värskema pilguga harjumuspäraseid rutiine üle vaadata," rääkis Jesse.

Tema sõnul näitab organisatsiooni tugevust ja töökorraldust seegi, kuidas asenduste süsteem töötab. Konkreetsest inimesest sõltuva tööülesande juures ju arvestatakse planeerimisel puhkuse ja tööde tähtaegade ajalist sobivust.

"Mõeldes, kas eestimaalane üldiselt oskab puhata – otsest jah-ei vastust ei saagi anda," sõnas Jesse. "Mitu nädalat järjest kogu perega koos olla on võimalus, mida vaid puhkuse ajal saame kasutada. Universaalne retsept vahest on, et inimene saaks puhkuse ajal teha seda, mis talle meeldib ja millest energiat saab. Kellele on see lugemine, kellele maatööd või midagi muud," rääkis ta. "Oma elukutsest tulenevalt lisan, et puhkusetegevused võiksid tervist hoidvad ja tervisevarusid suurendavad olla, mitte terviselt matti võtvad," lisas ta.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Ain Kivesti

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara