Tööpakkumisi noortelerohkem

Noortele suunatud tööpakkumiste arv on küll viimase kolme aastaga kasvanud, kuid endiselt ületab soovijate arv pakutavat mitmekordselt.

Töölepinguseaduse järgi võib tööle asuda alates 7-ndast eluaastast. Praktika aga näitab, et hooajalisele tööle otsitakse noori alates 16-ndast eluaastast.

Tallinna Noorte Infokeskuse infojuhi Marve Kadastiku sõnul on laste ja noorte huvi taskuraha teenimise vastu endiselt suurem, kui pakutavate töökohtade arv.

“Töölepingu sõlmimiseks 7–14-aastase alaealisega tuleb tööandjal taotleda tegevuskohajärgselt tööinspektorilt nõusolek. Tööandjal on keelatud alaealist tööle lubada ilma seadusliku esindaja nõusoleku või heakskiiduta. Samuti ei tohi alaealisi rakendada ületunnitööle,” selgitas Kadastik.

Spetsialisti sõnul on 7-12.aastastele lastele sobilikud rakendused kerged tööd kultuuri-, kunsti-, spordi- või reklaamitegevuse alal.

13–14-aastasel alaealisel või 15–16-aastasel koolikohustuslikul alaealisel on lubatud teha kergeid töid,näiteks põllumajandustööd või teenindusettevõttes tehtavad abitööd. Ka suveniiride valmistamine või abistamine nende müümisel, samuti puhastus-, haljastus ning kontoritööd on alaealisele noorele sobivad.

“Alaealine ei tohi tööd teha õhtusel ja öisel ajal, ehk 20.00-06.00 välja arvatud kui alaealine töötaja teeb kerget tööd kultuuri-, kunsti-, spordi- või reklaamitegevuse alal täiskasvanu järelevalve all kell 20.00-24.00. Alaealine ei tohi tööd teha vahetult enne koolipäeva algust,” selgitas Kadastik alaealisi puudutavaid regulatsioone.

Infojuhi sõnul ei sa öelda justkui ei soovi ettevõtjad noori tööle võtta. “Noore tööle võtmist reguleerivad töölepinguseadus, töötervishoiu ja tööohutuseseadus, mis sisaldavad mitmeid piiranguid nii noore vanuse kui tehtava töö suhtes, et tagada alaealiste kaitse töösuhetes,” selgitas spetsialist, lisades, et tihtipeale ei ole tööandjad teadlikud noore töölevõtmise võimalustest, mistõttu eelistatakse alaealistele täiskasvanud noori.

Noor, kes soovib suvehooajaks tasuvat rakendust leida, peaks töö otsimisele juba varakult mõtlema hakata. Kadastiku sõnul tuleks töövõimalusi esmalt tutvusringkonnas uurida. “Oma töösoovist võiks kuulutada ka sotsiaalvõrgustikes ja temaatilistes foorumites. Paar kuud varem tasub jälgima hakata noortele suunatud tööportaale. Lisaks tasub tööpakkumisi uurida ajalehtedest ning firmade kodulehtedelt,” rääkis Kadastik

Spetsialisti hinnangul peaks töötada sooviv noor teadma, kui palju soovib oma suvepuhkusest tööle pühenduda. “Noor kes on teadlik, milline töö teda huvitab, võiks teda huvitavasse ettevõttesse sisse astuda, tööd küsida ning ettevalmistatud elulookirjelduse anda,” lisas Kadastik.

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Hille Tressum

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

BVT PARTNERS otsib BÜROOJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

28. juuni 2018

Teabevara