Hiiliv revolutsioon

Rahvusvaheline näitus “Vaikne revolutsioon” tegeleb korraga nii ühiskondlike kui ka kunstisiseste probleemidega.

Neljandat korda toimuva Tallinna joonistus­triennaali raames avatud näitus tõestab, et joonistus kui kunstiline väljendusvahend on oma võimalustelt mitmekülgne ja erutav nii kunstnikule kui ka vaatajale.

Näitus püüab kirjeldada põhjapanevat ühiskondlikku muutust läbi ismide rägastiku: killustumist ülistav postmodernism lõppes koos mitmekultuursusega ja kultuuri relativismiga, mis on nüüdseks asendunud metamodernistliku universaalsusega.

Toimub revolutsioon, kuid keegi ei pane seda tähele enne, kui selle tagajärjed käes on. See on vaikne revolutsioon, mis areneb tasahilju, kuid sihikindlalt. Mis iganes sellest lõpuks ka välja ei kujune, saab taas kord tõdeda, et elame suurte muutuste ajastul.

Joonistamine teeb vabaks. Dan Perjovschi on kuulus selle poolest, et joonistab ja kirjutab täis näitusesaalide seinu inspireerituna kõige aktuaalsematest teemadest. Tema stiil on koomiksilaadsed visuaalsed mõtteterad ja sõnalised lihtkokkuvõtted, sellised puändid nagu “Kommunism on halb, kapitalism on hea, Hiina on hea” või siis “Ma kardan.... eelarve kärbet”.

Eve Kase joonistused sarjast “EE Eesti edulugu” kujutavad Eesti Ekspressi väljamõeldud esikaanelugusid tugevalt propagandistliku kujundikeelega, tõmmates paralleele tänapäeva ja 20. sajandi keskpaiga Eestiga. Nii näiteks kujutab ta rõõmsaid talutütreid keset viljapõldu, peakohal lendamas NATO lennukid. Paralleelid ameerikalike ajakirjanduskujunditega on ilmsed joonistustel Evelin Ilvese ja Mart Laariga.

Less is more. Kiwa eksponeerib väljamõeldud tsitaate, mille tähendust nihestavad valed autorid. Moosese raamatust on ta välja toonud lause “The author has not made this sentence available in your country”, kommenteerides sellega internetitsensuuri. Karl Marxi suhu on pandud sõnad “I’ll steal your T.V. and create a new world order”.

Aam Solleveld teeb ruumilisi joonistusi ja kannab need reaalsetes mõõtudes üle otse näitusesaali. Joonistusvahend pole seejuures mitte pliiats, vaid must teip. Ta lihtsustab objekte ja ruumi maksimaalselt. Marko Mäetamm esineb näitusel joonisvideoga “Lugu mehest, kes elab metsas”, mis räägib absurdimaigulise, halenaljaka, ent samal ajal Mäetammele kohaselt vägivaldse loo majanduskriisi hammaste vahele jäänud mehest, kes on kaotanud kõik, kuid ei kaota lootust.

“Vaikne revolutsioon”
Kunstihoone, Vabaduse
väljak 8, Tallinn
Näitus jääb avatuks
9. septembrini.
www.kunstihoone.ee

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Ragne Nukk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Tallinna Õpetajate Maja – väärikas peo ja koolituskoht vanalinna südames

Tallinna Õpetajate Maja on raekoja platsi ääres asuv kolmest majast koosnev kompleks, kus on võimalik korraldada pidusid, konverentse, koolitusi, vastuvõtte, kontserte ja palju muud.

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Äripäev otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

24. jaanuar 2018

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine