Stressist vabanemise strateegiad

21. sajandi meeletu töötempo juures seisavad paljud meist dilemma ees – teame, et oleme stressis, kuid tavaliselt oleme nii hõivatud, et isegi stressiga tegelemine näib tekitavat lisapingeid.

¦ Kui hilined sageli … Kui oled krooniline hilineja, kasuta lihtsaid ajajuhtimise tehnikaid. Iga päeva alguses pane paika eesmärgid ning delegeeri või eemalda vähem olulised või mittevajalikud ülesanded.
Planeeri oma päev mõistlikult ning säästa aega jooksvate ülesannete jaoks, näiteks telefonikõnedele või e-kirjadele vastamine. Kui kipud siiski hilinema, ei anna sa järelikult endale ülesannete täitmiseks piisavalt aega.
¦ Kui tunned end vihase või ärritatuna ... Mõtesta olukord ümber. Valed mõtted võivad sageli tekitada asjatut stressi. Küsi endalt, ega sa probleemi suuremaks ei mõtle, ennatlikke järeldusi ei tee ja asjadele liialt emotsionaalselt ei lähene. Selle
asemel et vihaselt ja impulsiivselt reageerida, võta aega ja peatu ning vali positiivne tegutsemisviis. Viimane toob sinu ellu kindlasti märksa vähem stressi.
¦ Kui oled ebakindel ja kardad ebaõnnestuda ... Küsi abi. Targad ja tugevad inimesed küsivad abi, kui nad seda vajavad. Kui probleem on tööalane, pöördu usaldusväärse kolleegi või mõistva ülemuse poole. Kui tegu on isikliku probleemiga, küsi nõu lähedaselt sõbralt.
¦ Kui oled ülekoormatud ... Korralda perekonna koosolek, et arutada, kes võiks mõned kohustused enda kanda võtta. Võimalusel palka koduabiline. Palu ülemuselt hingamisruumi, seni kuni oma asjadega mäele saad. Säästmaks aega, tee oma ostud internetis. Vaata kriitiliselt üle kõik oma tegevused ja loobu
mõningatest neist.

Loe pikemalt ajakirjast Personali Praktik.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Karen Schmidt

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Järveveere puhkekeskus ootab külastajaid nii suvel kui talvel

Maalilisel Võrtsjärve kaldal Valma külas asuv Järveveere puhkekeskus on suurepärane paik suveürituste, seminaride, pulmade ja talvepäevade korraldamiseks.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Äripäev otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

24. jaanuar 2018

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine