Puhkus läbi, raha otsas

Paljudel on puhkus selleks aastaks puhatud. Kui puhkuseveetmine tegi su rahakotis puhta töö, siis tasub kiiresti oma rahaasjades inventuur teha, et järgmise palga laekumiseni siiski välja tulla, kirjutab tarbijaveeb Minuraha.ee.

Esimese asjana tasub sul koostada eelarve. Arvesta välja järgmise palgapäevani eesseisvad vältimatud kulud – peamiselt on nendeks arved. Järelejäänud summa jääb toidule ja muudele kuludele. Jaga see ära palgapäevani jäänud päevade peale ning püüa päevasummast mitte rohkem kulutada. Eelarve koostamise kohta saad lähemalt lugeda siit.

 
Tõenäoliselt tuleb mõelda ka kokkuhoiuvõimalustele. Säästa aitab näiteks tööpäevadel kohvikus lõunastamisest loobumine ja kodust toidu kaasa võtmine, toidupoes tasuks käia ostunimekirjaga, et vältida spontaanseid oste ning tarvilike asjade ostmata unustamist.

Lisaraha saamiseks tasub oma asjades teha inventuur ning tasuta kuulutusteportaalide kaudu ebavajalikud, kuid korralikud riided, majapidamistarbed jmt maha müüa.
 
Kui kaalud eelarveaugu lappimiseks laenu võtmist, siis mõtle enne järele, kas muud teed ei ole, sest tarbimislaenu eest tuleb maksta nii lepingutasu kui intressi. Näiteks kui võtad pangast 320 eurot kuueks kuuks, aastaintressiga 18% laenujäägilt, pead iga kuu tagasi maksma veidi üle 56 euro ning kokku maksad tagasi 337 eurot. Lisaks veel lepingutasu, mis võib olla umbes 30 eurot. Tarbimislaenu pakuvad ka arvukad laenukontorid, kus võib laenu kogukulu sinu jaoks olla tunduvalt suurem kui pankades, seda eelkõige kõrgema intressimäära tõttu.

Kindlasti ei tasu mõeldagi kiirlaenu ehk SMS-laenu võtmisele, sest nende puhul on probleemiks väga lühike tagasimaksmise aeg, mõnest nädalast mõne kuuni ning väga kõrge intressimäär. Näiteks võib see erinevatel pakkujatel sõltuvalt laenuperioodi pikkusest ja summa suurusest olla nii 400% kui ka üle 900% aastas.
Planeeri juba järgmist puhkust
 
Selleks, et vältida järgmise puhkuse ajal või järel rahanappusse sattumist, võiks juba praegu tegutsema asuda:

Loo endale puhkusefond – kanna iga kuu teatud summa kas eraldi arvelduskontole või kasutus- või kasvuhoiusele, kuhu kogunenud raha kasutad alles järgmise puhkuse ajal. Kui paned alates septembrist iga kuu kõrvale näiteks 20 eurot, on sul järgmise aasta juuliks kogunenud 220 eurot pluss intressid. Selle raha eest saab kolme-neljaliikmeline pere veeta üsna mitu ööd näiteks mõnes turismitalus. Loe kasutus- ja kasvuhoiuse kohta ja võrdle erinevate pankade pakutavaid intressimäärasid hoiuste võrdlustabeli abil.


Kuigi tööandjal on kohustus sulle puhkusetasu välja maksta hiljemalt eelviimasel tööpäeval enne puhkuse algust, võite ka teistmoodi kokku leppida. Sul piisab tööandjale avalduse tegemisest, et soovid puhkusetasu kätte saada hoopis järgmisel palgapäeval - nii ei teki sul eelarvesse auku, kui sul on seni olnud probleemiks korraga kätte saadud suurem summa (palk+puhkusetasu) ära kulutada.
 

Osale arutelus

 • Kirjutab tarbijaveeb minuraha.ee, Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara