Mida teha nädalavahetusel?

Äripäev pakub välja valiku sündmusi, mida teha nädalavahetusel ja järgmisel nädalal.

NÄITUS

Adamson-Ericu muuseum
“Adamson-Eric ja tema kaasaegsed. Mina peegeldused ajas”, kuni 04.11
Püsinäitus: “Adamson-Eric – ühe looja mitmekülgsus”
Lühike jalg 3, Tallinn

Draakoni Galerii
“Algus” Vano Allsalu, 10.09–22.09
“Varjatud ruum”, Sirja-Liisa Eelma, kuni 08.09        
Pikk 18, Tallinn

Eesti Maanteemuuseum
“Näitus alkomeetritest”
“Laadawärk”
“186” Näitus Tallinna-Tartu maantee ajaloost
„Reisimine autode ja mootorratastega 1960.–1980. aastatel”
“Kogu elu teel” Eesti bussinduse arengutest 1970. aastatel
Püsiekspositsioon: “Tee ajalugu!”
Varbuse, Kanepi vald, Põlva maakond

Eesti Rahva Muuseumi näitusemaja
“Ostupalavik: tarbimiskultuur Eestis 1990.-2000. aastatel”, kuni 31.12
“Eesti filmi rajaleidjad soome-ugri ja põhjarahvastejuures”, kuni 31.12
Püsinäitus: “EESTI. Maa, rahvas, kultuur”
J. Kuperjanovi 9, Tartu

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum
“Ääremärkused” Miniraamatud, kuni 23.09
“Moderniseerimine. Balti kunst, arhitektuur ja disain 1960.-1970. aastatel”, kuni 04.11
Püsiekspositsioon:  “Ajamustrid 3”
Lai 17, Tallinn

Haus Galerii
“Ma elan Polaarjoonel” Lapimaa Kunstnike Liit, kuni 07.09
Uus 17, Tallinn

Hobusepea galerii
“The Thief of Bagdad and other illusionists” Paul Rodgers, 12.09–24.09
Paul Kuimet & Mikko Rikala, kuni 10.09                
Hobusepea 2, Tallinn

Kumu
“Geomeetriline inimene. Eesti Kunstnikkude Rühm ja 1920.–30. aastate kunstiuuendus”, kuni 06.01
“Pimeduskiirus ja teised lood”, kuni 30.09
“Tõnis Vint ja tema esteetiline universum”, kuni 09.09
“Jüri Kaarma. Must hobune ja teised joonistused”, kuni 21.10
Püsiväljapanek: Eesti kunsti klassika 18. sajandi algusest Teise maailmasõja lõpuni.
Eesti kunst Teise maailmasõja lõpust taasiseseisvumiseni.
Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn

Niguliste muuseum
Püsiväljapanek: “Kirikukunst 13.–18. sajandist”,
“Hõbedakamber: gildide, tsunftide, Mustpeade vennaskonna ja kiriku
hõbevarad”
Niguliste 3, Tallinn

Nuku muuseum
Püsinäitused: “Ferdinand Veike ekspositsioon”
“Nukuteatri ajalugu Eestis”
“Eesti Riikliku Nukuteatri ajalugu”
“Maailma nukkude saal”
“Õuduste kelder”
“Rekvisiitide, plakatite ja kavandite näitused”
“Tähtede Võlv”
“Nukutöökojad”
“Auruteater”
Lai 1, Tallinn

Pärnu Kunstnike Maja
“ArtPrint Noore Kunstniku konkurss”, kuni 22.09   
Nikolai 27, Pärnu

Pärnu Linnagalerii Raekojas
“Leonardo ja inglid” Alar Raudoja (maal, multimeedia), kuni 29.09      
Uus 4, Pärnu

Tallinna Kunstihoone
“Vaikne revolutsioon” kuraator Anu Juurak, kuni 09.09
Vabaduse väljak 6, Tallinn

Tallinna Lastemuuseum
“Katkilõigatud meteoriit, kus elavad karud…” Merje Rääbise ja Piret Siguse ühisnäitus, kuni 30.09
Püsiekspositsioon: “Need vanad armsad mänguasjad”
Kotzebue 16, Tallinn

Tallinna Linnagalerii
“Pargimaastikud” Mare Vint, kuni 30.09   
Harju 13, Tallinn

Tartu Kunstimuuseum
Kaasaegse kunsti festivali ART IST KUKU NU UT näitus “MÖH? FUI! ÖÄK! OSSA! VAU!” Eesti kaasaegse kunsti klassika, kuni 18.11
“Kunstikabineti näitus Skulptuuri-inimesed”, kuni 09.09
Raekoja plats 18, Tartu

Tartu Kunstimaja
ART IST KUKU NU UT, kuni 09.09
Ilmar Kruusamäe, 13.09–21.10
Nadežda Tšernobai, 13.09–21.10
Lembit Küüts, 13.09–21.10
Vanemuise 26, Tartu

Tartu Mänguasjamuuseum
“Tuntud inimeste mänguasjad”, kuni 23.09
“Ää-ää-ää” Beebinukud ja titade mänguasjad Tartu Mänguasjamuuseumi kogudest
“Meeri Säre meenutades”
“Eesti filminukud”
“Eesti mänguasjategijad”
“Ärtu äss ja ja pada emand”
“Ajalugu mängides”
Lutsu 8, Tartu

Tartu Ülikooli Kunstimuuseum
“Re(aal)produktsioon”, kuni 30.09
Ülikooli 18, Tartu

Uue Kunsti Muuseum
“Ado Lill 80” Ülevaatenäitus, kuni 07.10
“Ma tunnen end paremini” Rahvusvaheline autoportreede näitus, kuni 07.10
“Pärnu ja Narva kunstikoolide ühisnäitus”, 12.09–26.09
Esplanaadi 10, Pärnu

Vaal galerii
“Hommage Peeter Mudisti loomingule”, kuni 08.09
Tartu mnt 80d, Tallinn

Võru Linnagalerii
“Marje Ernits´a isiknäitus”, kuni 27.09
“Marju Vaher´i skulptuurinäitus”, kuni 27.09
“Ungari Instituudi poolt korraldatud fotonäitus”, kuni 27.09
Liiva 13, Võru

TEATER 

Cabaret Rhizome
11.09 kl 19 “Õde”
12.09 kl 19 “Õde”
13.09 kl 19 “Õde”
Kaarli pst 9, Tallinn

DRAAMA 2012
07.09 kl 18 “Õitseng” (Eesti Draamateater), Sadamateatris 
07.09 kl 18 “Aeg ja perekond Conway” (Tallinna Linnateater), Tallinna Linnateatris
07.09 kl 18 “Viimane tango 1944 – Pallase lõpp” (Emajõe Suveteater), Athena Keskuse kinosaalis 
07.09 kl 18 “Lilled Algernonile” (Rakvere Teater), Athena Keskuse pööningusaalis 
07.09 kl 21 “Lillede keel” (Von Krahli Teater), Tartu Uues Teatris
07.09 kl 21 “Sfääri Saared” (Henri ja Riho Hütt), TÜ Kirikus
07.09 kl 21 “Fookus: Veiko Tubin, Tõnu Tepandi, Garmen Tabor ja Priit Strandberg” Athena Keskuses
08.09 kl 16 “Lõpp” (Läti Rahvusteater), Sadamateatris
08.09 kl 17 “Lillede keel” (Von Krahli Teater), Tartu Uues Teatris
08.09 kl 17 “Võluvärk” (ZUGA Ühendatud Tantsijad), Athena Keskuse pööningusaalis
08.09 kl 17 “Esimene mängimine: mäng” (Noored eesti näitlejad), Genialistide Klubis
08.09 kl 20.30 “Avangardist” (Cabaret Rhizome), TÜ Kirikus
09.09 kl 17 “Lillede keel” (Von Krahli Teater), Tartu Uues Teatris
09.09 kl 17 “Piip ja Tuut Köögis” (Piip ja Tuut Teater), Teatri Kodus
09.09 kl 17 “Teatribändide festival” Sadamateatris
Tartu

Eesti Draamateater
07.09 kl 18 “Õitseng” Tartu Sadamateatris
13.09 kl 19 “Canc?n”
Pärnu mnt 5, Tallinn

Eesti Improteater
12.09 kl 19 “Click-show” Genialistide Klubis, Tartus
www.improteater.ee

Eesti Nuku- ja Noorsooteater
07.09 kl 11 “Kodud”
08.09 kl 12 “Kodud”
08.09 kl 13.30 “Karjatüdruk ja korstnapühkija”
09.09 kl 12 “Kiki ja Miki”
09.09 kl 13.30 “Karjatüdruk ja korstnapühkija”
11.09 kl 11 “Kiki ja Miki”
12.09 kl 11 “Hanel oli auto”
13.09 kl 11 “Cosette”
Lai 1, Tallinn

Estonia
07.09 kl 18 “Silva”
08.09 kl 18 “Carmen”
09.09 kl 12 “Rosalinde”
13.09 kl 18 “Silva”
Estonia pst 4, Tallinn

Kell Kümme
08.09 kl 19 “Mesallianss” Ohtu mõisa tallisaalis
www.kell10.ee

Komöödiateater
13.09 kl 19 “Head isu, näljased!” Tallinnas Salme Kultuurikeskuses
www.piletilevi.ee

Piip ja Tuut Mängumaja
09.09 kl 11 “Piip ja Tuut köögis” Tartus Teatri Kodus
Toom-Kooli 13, Tallinn

Rakvere Teater
07.09 kl 18 “Lilled Algernonile” Athena Keskuses Tartus
07.09 kl 19 “Leenane’i kaunitar”
08.09 kl 19 “Neetud”
08.09 kl 19 “Armastus tööpostil”
10.09 kl 19 “Armastus tööpostil” Vene Teatris
10.09 kl 19 “Kui Harry kohtas Sallyt” Eesti Draamateatris
11.09 kl 19 “Uurimise all”
12.09 kl 19 “Neetud”
12.09 kl 19 “Armastus tööpostil” Jõhvi kontserdimajas  
13.09 kl 19 “Uurimise all”
Kreutzwaldi 2a, Rakvere

Tallinna Linnateater
07.09 kl 18 “Aeg ja perekond Conway”
08.09 kl 18 “Tõde ja õigus. Teine osa”
10.09 kl 18 “Tõde ja õigus. Teine osa”
10.09 kl 19 “Hecuba pärast”  Salme Kultuurikeskuses
11.09 kl 18 “Tõde ja õigus. Teine osa”
11.09 kl 19 “Hecuba pärast”  Salme Kultuurikeskuses
12.09 kl 19 “Aeg ja perekond Conway”
Lai 23, Tallinn

Teater NO99
07.09 kl 19 “Iphigéneia Aulises”
08.09 kl 19 “Iphigéneia Aulises”
12.09 kl 19 “Suur õgimine”
13.09 kl 19 “Suur õgimine”
Sakala 3, Tallinn

Teoteater
09.09 kl 12 “Siilipoeg avastab maailma”
10.09 kl 19 “Söö mind ära”
13.09 kl 19 “Salapaik”
Vana-Kalamaja 9a, Tallinn

Vanemuine
07.09 kl 11 “Pettson ja Findus” Teatri Kodus
07.09 kl 19 “Kalendritüdrukud” Vene Teatris
08.09 kl 12 “Pettson ja Findus” Teatri Kodus
08.09 kl 19 “Kalendritüdrukud” Vene Teatris
09.09 kl 12 “Pettson ja Findus” Teatri Kodus
09.09 kl 19 “Kalendritüdrukud” Pärnu Endlas
11.09 kl 19 “Oblomov” sadamateatris
12.09 kl 19 “Oblomov” sadamateatris
Vanemuise 6, Tartu

KONTSERT 

Bastioni aed
07.09 kl 19 Marvi Vallaste
Viru 23, Tallinn

Butterfly Lounge
08.09 kl 21 Rolf Roosalu
13.09 kl 21 Marvi Vallaste Unplugged
Vana-Viru 13 / Aia 4, Tallinn

Estonia kontserdisaal
10.09 kl 12.30 “Ilusa muusika päev”
Estonia pst 4, Tallinn

Genialistide Klubi
13.09 kl 19 Indigolaste koolialguse kontsert
Magasini 5, Tartu

Jõhvi Kontserdimaja
08.09 kl 18 USA Lennuväe jazziband Wings of Dixie
Pargi 40, Jõhvi

Kloostri Ait
07.09 kl 20 Liis Lutsoja (viiul), Jaak Lutsoja (akordion), Tanel Liiberg (kontrabass)
08.09 kl 20 Jason Hunter (trompet), Vladimir Võssotski (klaver)
Vene 14, Tallinn

Klubi Jazz
07.09 kl 21 Tartu Jazzklubi (TJC) uue kodu avamine klubis Jazz: Lembit Saarsalu Kvartett feat. Anna Põldvee
Ülikooli 20, Tartu

Kuressaare kultuurikeskus
12.09 kl 20 Jazliit: Aleksei Kruglov & Jaak Sooäär Trio
Tallinna tn. 6, Kuressaare

Mustpeade Maja
07.09 kl 19 Eller 125: Pauluse kiriku kellad   
13.09 kl 19 Vardo Rumessen
Pikk tn 26, Tallinn

Noblessneri Valukoda
07.09 kl 19.30 Kontsert-etendus “Passio” Dirigent T. Kaljuste
08.09 kl 19.30 Kontsert-etendus “Passio” Dirigent T. Kaljuste
09.09 kl 19.30 Kontsert-etendus “Passio” Dirigent T. Kaljuste
Tööstuse 48, Tallinn

Nokia Kontserdimaja
08.09 kl 15 XX sajandi muusikaeksam - vinüülist mp3ni
08.09 kl 19 XX sajandi muusikaeksam - vinüülist mp3ni
Estonia pst. 9, Tallinn

NO99
07.09 kl 22 Jazzklubi: Jazzkaar ja Jazziliit esitlevad: Maria Faust Group (Eesti-Taani)
Sakala 3, Tallinn

Paide kirik
09.09 kl 14 “Peegel peeglis” Kammerkoor Collegium Musicale
Väike-Aia 40, Paide

Pärimusmuusika Ait
09.09 kl 16 Maria Faust Grupp
Tasuja pst 6, Viljandi

Pärnu Eliisabeti kirik
08.09 kl 16 “Musica Sacra” - Maria elu
Nikolai 22, Pärnu

Pärnu Kontserdimaja
07.09 kl 19 XX sajandi muusikaeksam – vinüülist mp3ni
Aida 4, Pärnu

Rakvere Teatri Jazzukohvik
07.09 kl 22 Jazzliit: Maria Väli Quartet
Kreutzwaldi 2a, Rakvere

Rock Cafe
07.09 kl 21 Vennaskond / Kurjam / The Flowers of The Universe / Gravestone
12.09 kl 19 Soulfly (USA) / Incite (USA) / Lody Kong (USA)
Tartu mnt 80D, Tallinn

Rock & Roll Heaven
08.09 kl 20 Psychoterror vs. jk Vedelik
Tiigi 76a, Tartu

Sadamateater
09.09 kl 17 Teatribändide festival
Soola 5b, Tartu

Tallinna Jaani kirik
11.09 kl 20 “Pärdi sünnipäevakontsert” Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Vabaduse väljak 1, Tallinn

Tallinna Raekoda
08.09 kl 18 “Kammermuusikakontsert” Lauri Voipio (tšello), Lauri Väinmaa (klaver)
Raekoja plats 1, Tallinn

Tallinna Rootsi-Mihkli kirik
08.09 kl 16 Tallinna Barokkorkester 25 - Johann Sebastian Bach
Rüütli 9, Tallinn

Tallinna Toomkirik
08.09 kl 17 Ansambli “Heinavanker” kontsert - Nüüd ole, Jeesus, kiidetud
Toom-Kooli 6, Tallinn

Tartu Jaani kirik
07.09 kl 19 Maestro Paul Mägi Meistrikursuste lõppkontsert
Jaani 5, Tartu

Telliskivi Loomelinnak
08.09 kl 20 “Kooli Start 2012” Mimicry, Taavi Peterson & Üdi, Oslo Skyline, Liqui Fuzz ja Lone Eskimos
Telliskivi 60a, Tallinn

KINO 

Cinamon Tartu 
“Paranorman” 3D
kl 15.30 (v.a. T), 17.30 (v.a. T); L–P kl 13.30; T kl 14.30, 19.30
“Puhastus”
kl 14.15 (v.a. T, N), 16.45, 19.30 (v.a. T, N), 21.30; T, N kl 19.15
“Bourne’i pärand”
kl 13.00 (v.a. T), 15.45, 18.30, 21.15; T kl 13.15
“Abraham Lincoln: Vampiirikütt”
kl 22.00
“Hull isa”
kl 15.15, 20.00
“Naabrivalve”
kl 16.00
“Palgasõdurid 2”
kl 18.15, 22.15
“Vaprake”
eesti keeles: kl 12.30, 13.30 (v.a. L, P, T); L–P kl 11.30; T kl 12.15
“Pimeduse rüütli taastulek”
kl 12.45, 20.45
“Ted”
kl 19.15 (v.a. T, N); T, N kl 14.15
“Jääaeg 4”
eesti keeles: kl 12.00
“Resident Evil: Karistus” 3D
N kl 19.45
Turu 2, Tartu

Coca-Cola Plaza  
“1+1”
kl 14.10, 19.00, 21.05 (v.a. N)
“Jääaeg 4” 2D
eesti keeles: kl 12.10, 18.50 (v.a. L–P); L–P kl 16.40
“Ted”
kl 12.30, 15.00, 22.05
“Pimeduse rüütli taastulek”
kl 18.25 (v.a. N)
“Vaprake” 
eesti keeles: 3D kl 16.30; 2D kl 14.45, 17.30; vene keeles: 3D kl 11.40, 16.10
“Täielik mäluvahetus”
E–N kl 21.50
“Kuutõusu Kuningriik”
kl 16.40 (v.a. L–P); L–P kl 18.50
“Palgasõdurid 2”
kl 17.05, 22.20
“Naabrivalve”
kl 12.15, 19.45
“Abraham Lincoln: Vampiirikütt”
3D R–P kl 22.10;
2D kl 17.00, 19.20
“Hull isa”
kl 12.00, 14.30, 21.40
“Maailma viimane armulugu”
kl 14.20, 20.55
“Bourne’i pärand”
kl 12.45, 14.15, 17.45, 19.25, 20.30, 21.30; L–P kl 15.30
“Sõja õied”
kl 21.25
“Kurjast vaevatud”
kl 13.15, 15.30, 20.00
“Puhastus”
kl 11.35, 16.15, 18.30 (v.a. N), 18.55, 21.15 (v.a. E); E kl 22.00
“Tütart päästmas”
kl 11.55, 13.55, 16.30, 17.50; R–P kl 21.50; E–N kl 22.10
“Paranorman” 3D
kl 11.30, 14.00, 16.45, 19.05 (v.a. E)
“Resident Evil: Karistus”
N kl 19.15
NT Live: “Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal” E kl 19.00
Hobujaama 5, Tallinn

Ekraan 
“Vaprake” 2D
eesti keeles: kl 11.45
“Abraham Lincoln: Vampiirikütt” 3D
kl 14.30
“Bourne’i pärand”
kl 14.00, 19.15
“Paranorman” 3D
kl 12.15, 17.00
“Puhastus”
kl 16.45, 19.00 (v.a. E), 22.00
“Tütart päästmas”
kl 21.30 (v.a. E)
NT Live: “Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal” E kl 19.00
Riia 14, Tartu

Forum Cinemas Astri  
“Jääaeg 4” 3D
eesti keeles: L, K kl 14.00; vene keeles: kl 14.00 (v.a. L, K)
“Vaprake”
eesti keeles: P, N kl 13.45; vene keeles: kl 13.45 (v.a. P, N); L–P kl 11.30
“Abraham Lincoln: Vampiirikütt” 3D
P, K kl 20.30; vene keeles: 20.30 (v.a. P, K)
“Bourne’i pärand”
P, K kl 16.00, T, N kl 18.45; vene keeles: kl 16.00 (v.a. P, K), 18.45 (v.a. T, N)
“Kurjast vaevatud”
kl 18.15, 21.30
“Paranorman” 3D
L, E, N kl 16.15; vene keeles: kl 16.15 (v.a. L, E, N); L–P kl 11.45
“Puhastus”
kl 16.30, 19.00
“Tütart päästmas”
vene keeles: kl 14.15, 21.15; L–P kl 12.00
Tallinna mnt 41, Narva

Kino Artis
“Puhastus”
T kl 11.00
“Hüvasti, mu kuninganna”
K kl 11.30; N kl 11.00
Estonia pst 9, Tallinn

Kino Kosmos
NB! Kino on esmaspäeviti suletud!
“Lumivalgeke ja kütt”
kl 16.15
“Abraham Lincoln: Vampiirikütt” 2D
kl 14.00, 21.00
“Punased tuled”
kl 18.45
“Imeline ämblikmees”
kl 17.45, 20.30
“Jääaeg 4” 2D
eesti keeles: kl 13.45, 15.45
Pärnu mnt. 45, Tallinn

Kino Mai 
NB! Kino on esmaspäeviti suletud!
“Keelatud tants 4”
kl 19.00
“Täielik mäluvahetus”
kl 21.00
Papiniidu 50, Pärnu

Solaris kino
“Bourne’i pärand”
R–K kl 18.30, 21.15; N kl 19.00, 21.40
“Sõja õied”
R–K kl 15.10; N kl 13.10
“Kurjast vaevatud”
R–E, K kl 21.50; T kl 21.00; N kl 22.20
“Maailma viimane armulugu”
R–T kl 14.30; K kl 14.15, N kl 15.00
“Hull isa”
R–K kl 20.00, 22.20; N kl 20.00
“Abraham Lincoln. Vampiirikütt”
R–T kl 12.15; K kl 12.40, N kl 12.45
“Naabrivalve”
kl 14.55
“Palgasõdurid 2”
R–E, K kl 17.20, 19.30, 21.45; T kl 18.50, 21.30; K kl 19.20, 21.30
“Vaprake” 3D
eesti keeles: R, E–K kl 12.00, 14.10, 16.20, 18.00; L,P kl 11.00, 12.00, 14.10, 16.20, 18.00; N kl 12.30, 14.40, 16.50, 18.00; vene keeles: R, E, T, N kl 12.50, 17.00;
L,P kl 10.55, 12.50, 17.00; K kl 17.00
“Pimeduse rüütli taastulek”
R–E kl 18.45, 21.00; T kl 18.15, 21.00; K kl 18.40, 21.00; N kl 20.50
“Keelatud tants 4” 3D
R–E kl 13.00, 16.40, 19.00; T kl 16.40, 19.00; K kl 13.00, 16.30, 19.00, N kl 17.10
“Ted”
R–K kl 21.20
“Jääaeg 4” 3D
eesti keeles: kl 16.00; R, E kl 13.15, 15.15; L,P kl 11.30, 13.15, 15.15; T kl 13.15; K kl 10.55, 13.30, 15.25
“Puhastus”
R–K kl 13.45, 16.30, 19.15, 22.00; N kl 12.00, 14.30, 17.00, 21.00
“Paranorman” 3D
R–K kl 12.30, 14.45, 17.00, 19.10; N kl 12.10, 14.20, 16.30, 18.40
“Vanapiigad”
N kl 19.45; 22.00
“Resident Evil. Karistus” 3D
N kl 19.00, 21.45
“Ainult armastust”
N kl 18.30
Estonia pst 9, Tallinn
 

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

  • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
    28%
    28%
  • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
    17%
    17%
  • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
    10%
    10%
  • Suvepäevi ei peeta
    45%
    45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara