Ülo Pärnits ettevõtjatele: kui palka ei tõsta, pole te tasemel

Pöördun kõikide ettevõtjate poole: hakake mõtlema selle peale, kuidas tõsta oma töötajate palka. Kui te ei suuda seda teha, siis pole te ilmselt tasemel, rääkis Mainor ASi nõukogu esimees Ülo Pärnits tänasel konverentsil Äriplaan.

„Mul on viimasel ajal olnud südame peal see, et Eestis on palk 3-4 korda madalam kui Skandinaavias. See pole mitte 30%, see on kolossaalne vahe,“ rääkis Pärnits. 

Tema sõnul kolgastub Eesti paratamatult ära, muutub tühiseks ja teisejärguliseks riigiks, kui siin muutust ei tule. Eesti riigile on (inimeste suundumine välismaale -toim.) kadu, sest geneetiline potentsiaal lahkub, lisas ta.

Pärnitsa arvates on arusaamatu, miks on vahe kolmekordne. „Meie tehniline tase ei jää Skandinaaviale alla. Näiteks on ka vestlustest pangajuhtidega selgunud, et Eestis on pangad paremini juhitud kui emapankades,“ tõi Pärnits näiteks.

Suurettevõtja hinnangul ei saa seda vahet välja vabandada allhanketöödega. „Võtame näiteks saetööstuse, mis on meil selgelt parem kui Skandinaavias ja tooted lähevad ju samale turule. Piisab, et panna Eesti tehastesse Skandinaavia palgad sisse ning nad on kolossaalses kahjumis,“ selgitas Pärnits.

Vahe tuleb Pärnitse kinnitusel töö ja tootmise organiseerimisest ning just sealt peab otsima võimalust palku tõsta. „Seda tuleb teha kiiresti,“ sõnas ta.

Sama probleemiga seistakse Pärnitsa sõnul silmitsi ka Mainor ASis. Me otsime spetsialisti, kes paneks tootmise tööle tipptasemel, kuid sellist pole võtta, tunnistas ta.

Pärnitsa sõnul on Eestis ka ettevõtteid, kus võiks kohe tõsta palgad mitmekordseks. „Osula (Sebe ASi omanik Hugo Osula - toim) võiks tõsta palka kolm korda, sest on nii kasumlik firma,“ tõi Pärnits näiteks.

Kui küsiti, milliseid vigu on ettevõtjad teinud, vastas Pärnits: "Valid valed mehed juhtima ja see on kallis lõbu, kui mööda paned."

Osale arutelus

 • Tiive Murdoja, Birjo Must

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara