Kuidas saab kasutada õppepuhkust?

Lugeja küsimusele, kuidas saab kasutada õppepuhkust, vastab Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Sirje Aava:

Tulenevalt täiskasvanute koolituse seadusest antakse koolitusel osalemiseks töötajale või avalikule teenistujale koolitusasutuse teatise alusel õppepuhkust kuni 30 kalendripäeva kalendriaasta jooksul. Tasemekoolitusega ja tööalase koolitusega seotud õppepuhkuse ajal makstakse töötajale ja avalikule teenistujale keskmist töötasu 20 kalendripäeva eest. Tasemekoolituse lõpetamiseks antakse täiendavalt õppepuhkust 15 kalendripäeva, mille eest makstakse töötajale ja avalikule teenistujale töölepingu seaduse alusel kehtestatud töötasu alammäär.

Töölepingu kohaselt antakse õppepuhkust koolitusasutuse teatise alusel. Kuna seadus ei täpsusta, mida koolitusasutuse teatis sisaldama peab, siis sõltub see sellest, mida teatisega tõendama peab. Kui töötaja soovib osaleda õppesessioonil, siis selleks saab kool kanda teatisele õppesessiooni toimumise aja, kui aga töötaja soovib teha iseseisvat tööd, siis saab kool tõendada üksnes seda, et töötaja õpib koolis.

Täiskasvanute koolituse seaduses pole õppepuhkuse tasu arvutamist reguleeritud, mis tähendab, et kui eriregulatsiooni pole, siis toimub õppepuhkuse tasu arvutamine ja maksmine tavalise puhkusetasuna.

Tööandja võib õppepuhkuse andmist edasi lükata juhul, kui üle 10 protsendi töötajatest või teenistujatest on samaaegselt õppepuhkusel.

Lisainfo: 
Olga Pihlak
Tööinspektsiooni teabespetsialist
Tel 626 9432, 5623 0168
olga.pihlak@ti.ee

Osale arutelus

 • Tiive Murdoja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Äripäev otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

24. jaanuar 2018

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine