Kuidas saab kasutada õppepuhkust?

Lugeja küsimusele, kuidas saab kasutada õppepuhkust, vastab Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Sirje Aava:

Tulenevalt täiskasvanute koolituse seadusest antakse koolitusel osalemiseks töötajale või avalikule teenistujale koolitusasutuse teatise alusel õppepuhkust kuni 30 kalendripäeva kalendriaasta jooksul. Tasemekoolitusega ja tööalase koolitusega seotud õppepuhkuse ajal makstakse töötajale ja avalikule teenistujale keskmist töötasu 20 kalendripäeva eest. Tasemekoolituse lõpetamiseks antakse täiendavalt õppepuhkust 15 kalendripäeva, mille eest makstakse töötajale ja avalikule teenistujale töölepingu seaduse alusel kehtestatud töötasu alammäär.

Töölepingu kohaselt antakse õppepuhkust koolitusasutuse teatise alusel. Kuna seadus ei täpsusta, mida koolitusasutuse teatis sisaldama peab, siis sõltub see sellest, mida teatisega tõendama peab. Kui töötaja soovib osaleda õppesessioonil, siis selleks saab kool kanda teatisele õppesessiooni toimumise aja, kui aga töötaja soovib teha iseseisvat tööd, siis saab kool tõendada üksnes seda, et töötaja õpib koolis.

Täiskasvanute koolituse seaduses pole õppepuhkuse tasu arvutamist reguleeritud, mis tähendab, et kui eriregulatsiooni pole, siis toimub õppepuhkuse tasu arvutamine ja maksmine tavalise puhkusetasuna.

Tööandja võib õppepuhkuse andmist edasi lükata juhul, kui üle 10 protsendi töötajatest või teenistujatest on samaaegselt õppepuhkusel.

Lisainfo: 
Olga Pihlak
Tööinspektsiooni teabespetsialist
Tel 626 9432, 5623 0168
olga.pihlak@ti.ee

Osale arutelus

 • Tiive Murdoja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Järveveere puhkekeskus ootab külastajaid nii suvel kui talvel

Maalilisel Võrtsjärve kaldal Valma külas asuv Järveveere puhkekeskus on suurepärane paik suveürituste, seminaride, pulmade ja talvepäevade korraldamiseks.

Tallinna Õpetajate Maja – väärikas peo ja koolituskoht vanalinna südames

Tallinna Õpetajate Maja on raekoja platsi ääres asuv kolmest majast koosnev kompleks, kus on võimalik korraldada pidusid, konverentse, koolitusi, vastuvõtte, kontserte ja palju muud.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara