Nädalavahetuseks linnadžunglist metsa

Kust, millal ja miks sai väljend “minge õige metsa” negatiivse varjundi, on minu jaoks müstika, sest mets on eestlasele sama mis mäed prantslasele, hamburger ameeriklastele või härjavõitlus hispaanlasele.

See on osake igapäevaelust ja loomulikust olemisest, olgugi et sellega iga päev kokku ei pruugita puutuda.

Mets on eestlaste sahvrivarude täiendaja, terapeut ja stressimaandaja, õpikeskkond ning faktor, mis on eestlased isegi kunagi enda usku pööranud.
Niisamuti on mets ja selle metsik keskkond lõputu inspiratsiooniallikas kultuuriinimestele. Jannseni ja Liivi kirjatöödest kuni tänapäevaste kodumaiste filmideni välja on metsal olnud tähtsaid osatäitmisi, viimane neist filmis “Seenelkäik”.

Toomas Hussari naerutavas ja mõtlemapanevas linaloos sai poliitik Aadu Kägu kolm päeva metsas veetes enda sõnade järgi uue hingamise ja teistsuguse vaate elu põhiväärtustele, see pani teda mõistma, mis on oluline ja mis mitte. Kui siiras see ülestunnistus aga oli, jäägu iga filmivaataja enda otsustada.

Niisamuti tõi linateos ilmekalt välja, kui suureks sündmuseks tänapäeval metsa minemine on kujunenud. See nõuab linnainimeselt sama suurt või vaat et suurematki ettevalmistust kui teatri külastamine.

Et on sügis ja seenelkäigu aeg, siis ongi põhjus kalendris mingile päevale ring ümber tõmmata, kummikud jala otsa pista, korv kaenlasse haarata, autole hääled sisse puhuda ja linnadžunglist metsa poole sõitma hakata. Elamused on seal kindlasti garanteeritud.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Tallinna Õpetajate Maja – väärikas peo ja koolituskoht vanalinna südames

Tallinna Õpetajate Maja on raekoja platsi ääres asuv kolmest majast koosnev kompleks, kus on võimalik korraldada pidusid, konverentse, koolitusi, vastuvõtte, kontserte ja palju muud.

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara