Kui kaua peab töötaja töölepingut säilitama?

Lugeja küsib: Töötaja lahkus meilt töölt ette teatamata ja meile tundmatus suunas, mistõttu olime sunnitud talle töölepingu üles ütlema. Töötajast jäi maha tööleping. Kas tööandjana peaksin selle töötaja töölepingu alles hoidma?

Vastab Tööinspektsiooni Lääne inspektsiooni tööinspektor-jurist Leonid Siniavski:
Töölepingu seaduse (TLS) § 5 lõike 5 kohaselt säilitab tööandja töölepingu kirjalikku dokumenti (tavaliselt töölepingut) selle kehtivuse ajal ning 10 aastat töölepingu lõppemisest arvates. Seega peaksite nimetatud töötaja töölepingut säilitama talle töölepingu ülesütlemise järgselt veel 10 aastat.

Täpsem info:
Viivika Vilja
Tööinspektsiooni teabespetsialist
Tel 56 230 016
viivika.vilja@ti.ee

Osale arutelus

  • Tiive Murdoja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Järveveere puhkekeskus ootab külastajaid nii suvel kui talvel

Maalilisel Võrtsjärve kaldal Valma külas asuv Järveveere puhkekeskus on suurepärane paik suveürituste, seminaride, pulmade ja talvepäevade korraldamiseks.

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

  • Juunis
    17%
    17%
  • Juulis
    83%
    83%
  • Augustis
    0%
    0%
  • Ei puhkagi suvel
    0%
    0%
  • Muu
    0%
    0%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

13. märts 2018

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine