Kuidas maksta töölepingu lõppemisel haigushüvitist?

Lugeja küsib: Töötaja esitas ülesütlemisavalduse töölepingu lõpetamiseks, aga haigestus eelviimasel tööpäeval ja oli kolm nädalat haiguslehel. Kas ettevõte tööandjana peaks töötajale maksma haiguslehe 4.-8. päeva eest haigushüvitist või mitte?

Vastab Tööinspektsiooni Lääne inspektsiooni tööinspektor-jurist Leonid Siniavski:
Tulenevalt töötervishoiu ja tööohutuse seaduse §122 lõikest 1 maksab tööandja töötajale hüvitist haigestumise või vigastuse neljanda kuni kaheksanda kalendripäeva eest 70% töölepingu seaduse § 29 lõikes 8 sätestatud korras töötaja keskmisest töötasust. Tööandja maksab haigushüvitist kuni töösuhte lõpuni, pärast töösuhte lõppu ta (nüüd juba endisele) töötajale enam hüvitist maksma ei pea. Eelviimane ja viimane tööpäev olid töötajal haigushüvitise omaosaluse päevad ning 4. haiguspäevaks oli tema töösuhe teie ettevõttega juba lõppenud. Seega, teie ettevõte tööandjana töötajale haigushüvitist maksma ei pea.

Osale arutelus

  • Tiive Murdoja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

  • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
    28%
    28%
  • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
    17%
    17%
  • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
    10%
    10%
  • Suvepäevi ei peeta
    45%
    45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara