Uus suhtlusvõrgustik loodab maailma vallutada

Tänapäeval on maailmas üle 2 miljardi internetikasutaja ning suhtlusvõrgustikud kogunud suurt populaarsust. Kuid Härnu kaasasutaja Jason Gowansi arvates on suhtlusvõrgustikel veel arenguruumi ning seda üritavad nad oma uue projektiga ka tõestada.

„Härnu võimaldab inimestel suhelda üle maailma ning selleks ei pea nad üksteist isegi tundma,” ütles Gowans. „Me võimaldame seda tänu vestluste automaattõlkele ning kaardipõhisele lähenemisele, et informatsiooni organiseerida. Vestluse alustamiseks saab jagada ka muusikat ja uudiseid.”

Erinevalt Facebookist ei ole Härnus suhtlemiseks vaja luua sõbranimekirja või liituda kommuunidega. Piisab vaid sellest, kui otsid kaardilt üles riigi, kuhu oma küsimuse saata tahad. Kui inimesed seal riigis logivad Härnusse, näevad nad sinu küsimust ning saavad vastata.

Näiteks kui keegi Euroopas tunneb huvi selle kohta, kas Hongkongis on kallis elada, saab ta esitada oma küsimuse sinna. Kui keegi Hongkongist logib Härnusse, näeb küsimust ning saab vastata.

Härnu alustas umbes kolm kuud tagasi ning sellel on juba tuhandeid kasutajaid 100 riigis.

„Potentsiaal on ilmselgelt väga suur,” ütles Gowans. „Meie sihtgrupp on inimesed, kes hoolivad maailmast ja usuvad, et oma perspektiivide jagamine teiste inimestega teisest kultuurist ja riigist võib maailma positiivselt mõjutada.”

Uue suhtlusvõrgustiku alustamine ei nõudnud suurt investeeringut ning ettevõtte prioriteet on kasutajabaasi kasvatamine, mitte tulu teenimine.

„Praegu on meie prioriteet kasutajate arvu suurendamine ja teenuse täiustamine. Kasumile hakkame alles tulevikus tähelepanu pöörama,” ütles Gowans ning lisas, et suhtlusvõrgustik suudeti käima lükata ilma välise investeeringuta.

Härnu alustas Seattle’is ning peale Gowansi on sel veel kolm kaasasutajat. Nimi „Härnu” tuleb Rootsi sõnadest „här” ja „nu”, mis tähendavad „siin” ja „nüüd”. Rootsikeelne nimetus valiti sellepärast, et üks asutajatest elas varem Rootsis ning nad tahtsid sotsiaalvõrgustikule sellist nime, millel oleks globaalne tähendus.

„Rootslasi teatakse kui seiklejaid, reisijaid ning maailma suhtes uudishimulikke inimesi. Selline on ka Härnu ning see sobib meile hästi,” ütles Gowans.

Osale arutelus

 • Rainer Saad, Tiive Murdoja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Küsitlus

Kas osaled võistlusel PARIM SEKRETÄR 2018?

 • Osalen ise
  0%
  0%
 • Soovitan kolleegi
  0%
  0%
 • Soovitan tuttavat sekretäri
  0%
  0%
 • Ei osale ega soovita, kuid jälgin võistlust veebis
  40%
  40%
 • Ei osale ega soovita
  50%
  50%
 • Muu
  10%
  10%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima otsib BÜROOJUHTI

Maxima Eesti OÜ

24. aprill 2018

Teabevara