40% ettevõtetest plaanib töötajaid juurde värvata

Järgneva kuue kuu jooksul planeerib uusi töötajaid värvata veidi üle 60% Leedu ettevõtetest, ligi pooled Läti ettevõtted ning 40% Eesti ettevõtetest. Koondamisplaanid on alla ühel protsendil ettevõtetel, selgus CV-Online tööturu-uuringus.

CV-Online’i novembri alguses läbiviidud Baltikumi tööturu-uuringust selgus, et Baltimaade tööturg on stabiilne. Kolme riigi ettevõtjate värbamisplaanid on samas suurusjärgus aastatagusega. Kõige aktiivsemalt plaanivad uusi töötajaid värvata Leedu ettevõtjad, vähim värbamisi on plaanis Eesti ettevõtjatel.

„Võib öelda, et Balti maades tervikuna valitseb väga positiivne õhkkond võrrelduna Skandinaavia maadega, kus paljud ettevõtted teevad koondamisplaane. Balti maades keskmiselt planeerib uusi töötajaid värvata üle poole tööandjatest. Arvestades juba kujunenud tööjõupuudust teatud sektorites, siis on järgmisel aastal oodata tööandjatelt veelgi aktiivsemat võitlust võimekate töötajate pärast,“ kommenteeris uuringu tulemusi CV-Online’i juhatuse liige Agu Vahur.

Järgneva kuue kuu jooksul planeerib uusi töötajaid värvata veidi üle 60% Leedu ettevõtetest, ligi pooled Läti ettevõtted ning 40% Eesti ettevõtetest. Koondamise plaanid on vähem kui ühel protsendil ettevõtetest.

Seejuures plaanib järgneva kuue kuu jooksul palka tõsta 13% Eesti, 31% Läti ja 37% Leedu ettevõtetest.

„Tööandjate konservatiivne palgapoliitika koos jätkuvalt kõrge nõudlusega uute töötajate järele võib tekitada 2013. aastal suuremat tööjõu liikuvust. Tööandjad peaksid konkurentsis püsimiseks mõtlema sellele, kuidas töötajaid enda juures hoida ning milliseid motivatsiooniinstrumente lisaks palgale veel saaks rakendada. Samuti muutub üha olulisemaks potentsiaalsete uute töötajate suunal tehtav kommunikatsioon ja kogu värbamisprotsessi oskuslik läbiviimine,“ tõi Vahur välja.

Eestis on võrreldes aasta tagusega pisut langenud ettevõtete protsent, kes planeerivad töötajaid värvata – eelmisel aastal plaanis järgneva kuue kuu jooksul uusi töötajaid palgata 45% tööandjatest, sel aastal aga 40% tööandjatest. Seejuures aga on kasvanud inimeste hulk, keda tööandjad planeerivad värvata. Suurim tõus on aset leidnud 5-9 töötajat värvata planeerivate ettevõtete osas, keda on eelmise aasta 5% asemel sel aastal 10%.  

69%     kavatseb värvata 1-2 töötajat
12%     kavatseb värvata 3-4 töötajat
10%     kavatseb värvata 5-9 töötajat
3%       kavatseb värvata 10 või enam töötajat
6%       ei tea veel, mitu töötajat planeerib värvata

Eesti tööandjad tõid küsitluses peamiste värbamise põhjustena välja mahtude või organisatsiooni kasvamise (50% juhtudel), eelmise töötaja lahkumise (28% juhtudel) ning töötaja lapsehoolduspuhkusele suundumise (4%).

„Valdavalt valitseb tööandjate seas optimistlik suhtumine tulevikuarengutesse – seda ilmestab 50% tööandjate kavatsus palgata uusi töötajaid tulenevalt mahtude või organisatsiooni kasvamisest,“ kommenteeris värbamise põhjuseid CV-Online’i turundusjuht Heikko Gross.

Eestis planeerib järgneva 6 kuu jooksul protsentuaalselt enim tööandjad tööjõudu palgata energeetika, turunduse ja reklaami, transpordi ja logistika, tootmise ning jaekaubanduse valdkonnas. 

„Seejuures on CV-Online’is üldiselt veerandi võrra enam tööpakkumisi kui oli samal ajal aasta tagasi novembris. Kokku on CV-Online’is ligi 10 000 tööpakkumist üle Baltikumi. Seega statistika pinnalt vaadates, peaks praeguse seisuga tööotsijate jaoks olema lihtsam tööle saada kui aasta tagasi,“ hindas Gross olukorda.

Hea teada:

CV-Online’i poolt novembris alguses läbi viidud küsitlusele vastas üle 250 tööandja üle Eesti, üle 200 tööandja Lätis ning üle 300 tööandja Leedus ehk Baltikumis kokku üle 750 tööandja.

Osale arutelus

 • Tiive Murdoja, Alyona Stadnik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Küsitlus

Kas osaled võistlusel PARIM SEKRETÄR 2018?

 • Osalen ise
  0%
  0%
 • Soovitan kolleegi
  0%
  0%
 • Soovitan tuttavat sekretäri
  0%
  0%
 • Ei osale ega soovita, kuid jälgin võistlust veebis
  40%
  40%
 • Ei osale ega soovita
  50%
  50%
 • Muu
  10%
  10%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGEMENT BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

22. aprill 2018

Maxima otsib BÜROOJUHTI

Maxima Eesti OÜ

24. aprill 2018

Teabevara