Äppmiljonäri ideekonkursi võitis riidemüügirakendus

Äppmiljonäri konkursi võitis Sander Hage mobiilirakenduse idee Bazaar, mis aitab vahendada kasutatud riiete ostu-müüki ja taaskasutusse andmist, teatab konkursi korraldaja EMT.

Sander Hage sõnul sündis võiduidee tutvusringkonnas ringi vaadates. „Naistel on pidevalt kapid täis asju, mida nad enam ei kasuta ja millega nad ei oska midagi peale hakata. Bazaari abil saavad nad avada oma garderoobi maailmale ning teha omakorda põnevaid avastusi teiste riidekappides.“

Äppmiljonäri konkursi žüriisse kuulunud EMT tehnoloogiadirektor Tiit Tammiste tõi võiduidee puhul välja just olulise niši tabamist.

„Taaskasutus läheb ju üha enam moodi ning kui vaadata kõikvõimalikke kasutatud riiete müügipäevi, laatasid ja rõivavahetusi, on see valdkond kahtlemata tõusuteel. Usun, et paljud leiavad uue võimaluse just Bazaaris, mis võimaldab nii-öelda riidekappe sorteerida näiteks ajatäiteks ootehetkedel või õhtul kodus, kui hakatakse mõtlema, mida eeloleval nädalavahetusel selga panna. Paljudel puudub ju aeg kauplustes kolamiseks ning eriti ajamahukas on just second-handi minek, sest kunagi ei tea ette, mida sealt leida võib ja mida mitte.“

Äppmiljonäri ideekonkursile laekus 9535 erinevat ideed, millest valiti välja 125 parimat. Neist 25 parimaga kohtus žürii ka isiklikult ning nii selekteeriti välja kümme finalisti, kelle hulgast valiti ka võiduidee.

Ideid hinnanud viieliikmelisse žüriisse kuulusid Garage48 asutaja ja mentor Ragnar Sass, ajakirja Digi peatoimetaja Henrik Roonemaa, Creative Mobile asutaja Vladimir Funtikov, infotehnoloog ja IT-visionäär Linnar Viik ning EMT tehnoloogiadirektor Tiit Tammiste.

Võiduidee rakendab EMT välja reaalseks mobiilirakenduseks, eeldatavalt on arendusajaks 2-3 kuud. Seejärel läheb rakendus müüki App Store´i ja Google Playsse. Rakenduse idee autoriõigus ja teenitavad tulud jäävad idee autorile.

Äppmiljonäri statistikat

• Esitati 9535 ideed.

• Umbes 2/3 ideede esitajatest (6228) olid mehed, 1/3 (3307) naised.

• Esindatud olid kõik vanusegrupid, kuid üle poolte ideedest (50,2%) tuli inimestelt vanuses 18-30 aastat.

• Noorim idee esitaja oli 9- ja vanim 66-aastane.

• Populaarseim kategooria oli Elustiil – 2347 ideed, järgnesid Meelelahutus (1332) ja Äri (1163).

• Kõige rohkem pakuti erinevate hinnavõrdluste ja soodsaima ostu leidmise ideid. Sealhulgas oli enimpakutud äpi-idee (ca paar tuhat erinevat esitajat) toidupoodide hinnavõrdluse kohta. Pea samapalju sooviti erinevate tanklate hinnavõrdlust, edasi kõikvõimalike muude kaupade hinnavõrdlusi rõivastest autodeni.  Kahjuks aga ei saa hinnavõrdluste ideed praegu alusandmete puudumisel ellu viia.

• Populaarsuselt järgmine ideeliik oli mobiilikõnede tõlk reaalajas, kus ühe poole jutt tõlgitaks telefonikõne kestel kõne vastuvõtja keelde.

Osale arutelus

 • Ave Lepik, Tiive Murdoja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Küsitlus

Kas osaled võistlusel PARIM SEKRETÄR 2018?

 • Osalen ise
  0%
  0%
 • Soovitan kolleegi
  0%
  0%
 • Soovitan tuttavat sekretäri
  0%
  0%
 • Ei osale ega soovita, kuid jälgin võistlust veebis
  40%
  40%
 • Ei osale ega soovita
  50%
  50%
 • Muu
  10%
  10%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima otsib BÜROOJUHTI

Maxima Eesti OÜ

24. aprill 2018

Teabevara