Kas tööandja võib töötasu maksmisega viivitada?

Kui lepingus pole kokku lepitud teisiti, siis vastavalt võlaõigusseadusele võib töötaja rahalise kohustuse täitmisega viivitamise korral nõuda tööandjalt viivitusintressi, arvates kohustuse sissenõutavaks muutumisest kuni kohase täitmiseni.

Vastab Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Kaia Taal:
Tõepoolest, kuni 30.06.2009.a. reguleeris kehtinud palgaseadus nimetatud sätetega tööandja kohustusi.

Alates 01.07.2009.a kehtiv töölepingu seadus sätestab § 84 lõikes 1, et töösuhtest tulenevad nõuded muutuvad sissenõutavaks töölepingu lõppemisega. See tähendab, et endiselt tuleb lepingu lõppemisel selle viimasel päeval kõik saadaolevad summad ära maksta.

Kui lepingus pole kokku lepitud teisiti, siis vastavalt võlaõigusseaduse (VÕS) § 113 lõikele 1 võib võlausaldaja (antud juhul töötaja) rahalise kohustuse täitmisega viivitamise korral nõuda võlgnikult (antud juhul tööandjalt) viivitusintressi (viivis), arvates kohustuse sissenõutavaks muutumisest kuni kohase täitmiseni.

Viivise määraks loetakse VÕS-i §-s 94 sätestatud intressimäär (Euroopa Keskpanga põhirefinantseerimisoperatsioonidele kohaldatav viimane intressimäär enne iga aasta 1. jaanuari ja 1. juulit), mis on praegu 0,75% ja millele lisandub 7% aastas. Kokku praegu seega 7,75% aastas. Intressimäär avaldatakse perioodiliselt internetilehel www.ametlikudteadaanded.ee (intressimäära avaldamise teated).

Toon näite: töötajale pole detsembrikuu töötasu summas 600 eurot pangakontole tänaseni kantud, kuigi kokkulepitud palgapäev on iga kuu 5. kuupäev. TLS § 33 lõike 2 järgi loetakse palgapäev saabunuks riigipühale või puhkepäevale eelneval tööpäeval, kui palgapäev satub riigipühale või puhkepäevale. Antud juhul oligi 05.01. laupäev. Seega pidi palk üle kantama 04.01.2013.a. Viivist arvestatakse järgmisest päevast, so alates 05.01.2013 iga päeva eest.

Arvestus viiviseks on sel juhul:
(600x0,0775)/365=0,13 eurot ehk 13 senti iga viivitatud päeva eest.

Tööraamatuid tööle asumisel enam ei nõuta ja neid välja ei anta, kuid möödunud ajast tööandja käes olev tööraamat antakse töölepingu lõppemisel töötajale. Kui töötaja ei ole ühe aasta möödumisel tööraamatut töösuhte lõppemisest välja võtnud, võib tööandja esitada tööraamatu andmete registreerimiseks asu- või elukohajärgsesse Sotsiaalkindlustusameti osakonda. Töötaja võib vajadusel seda teha ka ise (TLS § 134).

Seega ei pea töötajale maksma enam hüvitist keskmise töötasu ulatuses, vaid VÕS-is sätestatud viivist rahalise nõude maksmisega viivitamisel.

Loe lisaks tööõiguse teemadel SIIT.

Osale arutelus

  • Tiive Murdoja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Värske ja erakordselt särav koht stiilseks firmapeoks – Olympic Casino Olümpia

Smokingus härrad, õhtukleitides daamid, bigbänd, kabaree, särisev pinge Black Jacki lauas ja erutav kõlin automaadisaalis – ei, see pole James Bondi uue filmi treiler, vaid firmaüritus Tallinna kõige põnevamas peokohas, Olympic Casino Olümpias.

Järveveere puhkekeskus ootab külastajaid nii suvel kui talvel

Maalilisel Võrtsjärve kaldal Valma külas asuv Järveveere puhkekeskus on suurepärane paik suveürituste, seminaride, pulmade ja talvepäevade korraldamiseks.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

  • Juunis
    17%
    17%
  • Juulis
    83%
    83%
  • Augustis
    0%
    0%
  • Ei puhkagi suvel
    0%
    0%
  • Muu
    0%
    0%

Valdkonna tööpakkumised

Äripäev otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

24. jaanuar 2018

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine