Lapsevanema õigus tasustamata puhkusele

Lugeja küsib: Millistel tingimustel on lapsevanemal õigus tasustamata puhkusele? Vastab Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Kaia Taal.

Vastab Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Kaia Taal:
Kui töötaja kasvatab kuni 14-aastast last või kuni 18-aastast puudega last, siis on tal õigus kasutada töölepingu seaduse (TLS) § 64 sätestatud tasustamata lapsepuhkust.
Igal kalendriaastal saab nii ema kui isa - ka samaaegselt - kasutada kuni 10 tööpäeva tasustamata lapsepuhkust. Tööpäevad on siinjuures puhkust kasutava töötaja tööpäevad, mis ei pruugi kattuda kalendaarsete tööpäevadega esmaspäevast reedeni.
Puhkuste ajakavasse märkimata puhkuse kasutamisest teatab töötaja tööandjale 14 kalendripäeva ette (TLS § 69 lg 3) kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis, so näiteks paberkandjal, e-kirja või faksi teel.
Tööandjaga kokkuleppele jõudes on muidugi võimalik tasustamata ehk palgata puhkust kasutada ka kõigil teistel töötajatel, lühema etteteatamisajaga ja kauem.

Loe lisaks tööõiguse teemadel SIIT.

Osale arutelus

  • Tiive Murdoja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

  • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
    28%
    28%
  • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
    17%
    17%
  • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
    10%
    10%
  • Suvepäevi ei peeta
    45%
    45%

Valdkonna tööpakkumised

ÄRIPÄEV AS otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

28. september 2018

Teabevara