Vaata Eesti firmade palgakääre

Võttes aluseks poolteist kuud tagasi ilmunud Äripäeva Palga TOPi, leidsime umbes paarkümmend ettevõtet, kus juhtide palgad ületavad firma keskmist töötasu enam kui kümme korda.

Joogitootja A. Le Coq juht Tarmo Noop teenib umbes 10 korda rohkem kui A. Le Coqi töötaja keskmiselt.

BLRT Grupi juhid Fjodor Berman, Igor Berman, Anatoli Onolov, Fjodor Kvit? teenivad umbes 19 korda rohkem kontserni keskmisest töötasust.

Eelmine Eesti Raudtee juht Kaido Simmermann teenis kümme korda rohkem riigifirma töötajate keskmisest palgast.  

Eelmine Estonian Airi juht Tero Taskila teenis 12 korda rohkem lennufirma keskmisest palgast. Uue juhi Jan Palm?ri puhul kahaneb palgaerinevus 7–8 korra juurde.

G4S Eesti juhtide palk on 11 korda kõrgem firma keskmisest palgast. Suure palgaerinevuse taga on see, et turvasektori keskmine töötasu on üks madalamaid.

Inges Kindlustus juhid Voldemar Vaino ja Lauri Riit teenivad umbes 15 korda kõrgemat tasu kui on kindlustusseltsi keskmine. Vaino on ühtlasi ka ettevõtte omanik.

Ehitusmaterjalidetootja Krimelte juhtide Jaan Puusaagi, Jaanus Paevälja ja Alar Salumi tasu on ligi 16 korda suurem Krimelte keskmisest palgast.

Ravimimüüja Magnum juhtide palk on 12 korda kõrgem firma töötajate keskmisest tasust.

Sillamäel tegutseva Molycorp Silmet juhtide tasu ületab tööstusfirma keskmist palka 10 korda. Eelmisel aastal kerkis Simetis keskmine töötasu koguni viiendiku võrra.

Endise börsifirma Norma juhid teenivad 13 korda rohkem kui on turvavööde valmistaja keskmine palk.

Juhtmeköidiste ja ühenduskaablite valmistamisega tegeleva PKC Eesti juhtide palk on 12 korda suurem firma keskmisest palgast.
  
Eesti suurima lihatööstuse Rakvere Lihakombinaat juhtide palk on umbes 24 korda suurem toidutööstuse keskmisest palgast.   

Börsifirma Silvano FG juhid teenivad 23 korda rohkem kui on ettevõtte keskmine tasu. Väga suur palgaerinevus tuleb eeskätt sellest, et pesu toodetakse Valgevenes, kus palgatase Eesti omast üksjagu madalam. 

Ka Skinest Grupi juhtide palk ületab 32 korda kontserni töötajate keskmist tasu. Ka Skinesti puhul on palgaerinevuse põhjuseks see, et ühes tütarfirmas on palju töötajaid endistes liiduvabariikides, kus palgatase Eestist madalam.

Laevandushiiu Tallink Grupp juhtide Enn Pandi, Andres Hundi, Lembit Kitteri ja Janek Stalmeisteri tasu ületab firma keskmist umbes 12 korda. Tallink Grupis on keskmine töötasu 1850 eurot, mis on üllatavalt kõrge. Tõenäoliselt on põhjuseks Soome-Rootsi laevaliini teenindamine. 

Transiidikeskuse juhid Erik Laidvee ja Helena Hakkinen teenivad 29 korda kõrgemat tasu, kui on transiidifirma keskmine palk.

Väga head kasumit teenivas Vopak E.O.S. ASis makstakse kõrget palka nii juhtidele kui ka töötajatele. Juhtkond teenib 14 korda kõrgemat tasu, kui on firmas keskmine palk.

Osale arutelus

 • Tiive Murdoja, Raivo Sormunen

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Tallinna Õpetajate Maja – väärikas peo ja koolituskoht vanalinna südames

Tallinna Õpetajate Maja on raekoja platsi ääres asuv kolmest majast koosnev kompleks, kus on võimalik korraldada pidusid, konverentse, koolitusi, vastuvõtte, kontserte ja palju muud.

Kuninglik Saku mõis – pealinnast vaid 11 km kaugusel

Tallinnast vaid 11 km kaugusel rohelusse mattunud Saku mõis sobib suurepäraselt nii koosolekute, seminaride, konverentside kui firmapidude korraldamiseks. Väärika ajalooga Saku mõisa peahoone pärineb 1820. aastast ning on oma rikkaliku-luksusliku dekoori ja laemaalingutega üks Eesti kaunimaid.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Äripäev otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

24. jaanuar 2018

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine