Nõuanded, kuidas koolikulud eelarvesse mahutada

Kooliaasta algus tähendab tavapärasest suuremaid väljaminekuid. Kulude kontrolli all hoidmiseks tasub teha vajalikest asjadest nimekiri ning enne ostmist poodide hindu võrrelda, sest ka tavalise vihiku hinnavahe võib olla kahekordne.

Hinnavõrdlust saab teha nii suuremate kaupluste kodulehtede abil, kus kehtivad kampaanialehed üleval, kui ka foorumeid ning ajalehtede tarbijakülgi lugedes. Kuna algklasside laste vanematele antakse koolist juba üsna varakult vajaminevate koolitarvete nimekiri, saab hinnavõrdlust tehes nimekirja kaupade maksumuse lisada ning nii saada selgema pildi eesootavatest kuludest. Koolikulude eelarve vormi, kus erinevad kululiigid alates vihikutest lõpetades huviringide kuludega kirjas, leiad siit.

Seejärel tuleks üle vaadata oma pere eelarve – kas kõike, mis nimekirja pandud, on võimalik osta või tuleb kuskilt kärpida või ostu edasi lükata. Kui sa isiklikku või pere eelarvet veel ei koosta, siis mugavalt saad veebipõhist eelarvet pidada siin.

Esimesse klassi minevate laste vanematel tasub teada, et mitmed omavalitsused maksavad kooliteed alustavatele lastele koolitoetust, mille summa suuruse ja maksmise korra otsustab omavalitsus. Toetuse saamiseks tuleb reeglina kirjutada avaldus. Eraldi toetusi võib olla võimalik saada vähekindlustatud või paljulapselistes peredes kooliminevatele lastele. Uuri toetusvõimaluste kohta oma kodukoha omavalitsusest. Tallinnas esmakordselt kooli mineva lapse toetust saad taotleda riigiportaalis. Riigiportaalist saad siit vaadata ka teiste omavalitsuste koolimineku toetusi.

Nippe koolikulude kontrolli all hoidmiseks:
- Võrdle erinevate poodide hindu ning koosta koolikaupade eelarve.
- Poodi minnes võta kaasa ostunimekiri, see aitab vältida ebavajalike asjade korvi kuhjamist.
- Poppide tegelaste nagu Angry Birds või Hello Kitty tegelaste piltidega vihikud ja pinalid maksavad rohkem kui tavalised vihikud ja pinalid.

Osale arutelus

  • Tiive Murdoja, Kirjutab minuraha.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Järveveere puhkekeskus ootab külastajaid nii suvel kui talvel

Maalilisel Võrtsjärve kaldal Valma külas asuv Järveveere puhkekeskus on suurepärane paik suveürituste, seminaride, pulmade ja talvepäevade korraldamiseks.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara