Kas kaua tööl olemine näitab töökust?

Kas kõige produktiivsem on see, kes pühendab kogu oma aja tööle ja edu nimel edasi pürgimisele? Või võib tulemusi võrreldes edukam olla hoopis inimene, kes töönarkomaani kõrval võib tunduda lausa laiskurina, veetes tööd tehes tunduvalt vähem aega ja jagades ennast ka palju muu – pere, hobid, puhkamine jne – vahel?

Ehkki võib tunduda, et kõige produktiivsem on töötaja, kes oma töö kohal enim aega viibib, ei pruugi see sugugi nii olla. Psühholoogid Saksamaal tegid kümme kond aastat tagasi uuringu, milles jagasid ühe Berliini ülikooli viiuliõpilased nende professorite hinnangute põhjal kahte gruppi – keskpärased ja eliitmängijad.

Seejärel uuriti õpilaste aja kasutust ja õpiharjumusi. Kui võiks arvata, et eliitmängijad kulutasid harjutamisele rohkem aega, siis tegelikkus oli hoopis teine. Mõlemal grupil kulus muusika praktiseerimiseks ca 50 tundi nädalas.

Erinevus seisnes aga aja kasutamisses. Eliitmängijad kulutasid kolm korda rohkem aega sihikindla tehnilise praktika peale. Samuti kontsentreerisid nad oma tegevuse kahte kindlasse perioodi (näiteks hommikul ja pärastlõunal), mitte ei jätnud seda päeva jooksul jooksvate tegevuste reana juhuslikku järjekorda. Tänu sellele said eiitmängijad keskmiselt ühe tunni öösel rohkem magada ja tundsid ennast tunduvalt rahulikumana kui keskpärased mängijad.

Sama nippi tasub kasutada ka igapäevatoimetustesse ja töödesse uppudes. Pidevalt oravarattas jooksmise asemel tasub korraks aeg maha võtta ja planeerida oma tegevustele konkreetne intensiivset süvenemist võimaldav aeg, unustamata päevaplaani sisse kirjutamast aega puhkamiseks ja lõõgastumiseks.

Aeg on inimkonna kõige õiglasemalt jaotatud vara, meil kõigil on ööpäevas 24 tundi, jagagem seda targalt.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Tiive Murdoja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

V nagu vesi ja vaba aeg – V Spaa- ja Konverentsihotellis

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara