Kas kaua tööl olemine näitab töökust?

Kas kõige produktiivsem on see, kes pühendab kogu oma aja tööle ja edu nimel edasi pürgimisele? Või võib tulemusi võrreldes edukam olla hoopis inimene, kes töönarkomaani kõrval võib tunduda lausa laiskurina, veetes tööd tehes tunduvalt vähem aega ja jagades ennast ka palju muu – pere, hobid, puhkamine jne – vahel?

Ehkki võib tunduda, et kõige produktiivsem on töötaja, kes oma töö kohal enim aega viibib, ei pruugi see sugugi nii olla. Psühholoogid Saksamaal tegid kümme kond aastat tagasi uuringu, milles jagasid ühe Berliini ülikooli viiuliõpilased nende professorite hinnangute põhjal kahte gruppi – keskpärased ja eliitmängijad.

Seejärel uuriti õpilaste aja kasutust ja õpiharjumusi. Kui võiks arvata, et eliitmängijad kulutasid harjutamisele rohkem aega, siis tegelikkus oli hoopis teine. Mõlemal grupil kulus muusika praktiseerimiseks ca 50 tundi nädalas.

Erinevus seisnes aga aja kasutamisses. Eliitmängijad kulutasid kolm korda rohkem aega sihikindla tehnilise praktika peale. Samuti kontsentreerisid nad oma tegevuse kahte kindlasse perioodi (näiteks hommikul ja pärastlõunal), mitte ei jätnud seda päeva jooksul jooksvate tegevuste reana juhuslikku järjekorda. Tänu sellele said eiitmängijad keskmiselt ühe tunni öösel rohkem magada ja tundsid ennast tunduvalt rahulikumana kui keskpärased mängijad.

Sama nippi tasub kasutada ka igapäevatoimetustesse ja töödesse uppudes. Pidevalt oravarattas jooksmise asemel tasub korraks aeg maha võtta ja planeerida oma tegevustele konkreetne intensiivset süvenemist võimaldav aeg, unustamata päevaplaani sisse kirjutamast aega puhkamiseks ja lõõgastumiseks.

Aeg on inimkonna kõige õiglasemalt jaotatud vara, meil kõigil on ööpäevas 24 tundi, jagagem seda targalt.

Osale arutelus

  • Urve Vilk, Tiive Murdoja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

02. aprill 2018

Uudised

Teabevara