Millega arvestada pressisündmust korraldades?

Ajakirjanikke üritustele kutsudes on kasulik panna valmis vajalikud materjalid ja fotod, pakkuda välja intervjueeritavate nimed ja kellaajad.

Kui tegemist ei ole just meelelahutusüritusega, siis tulevad ajakirjanikud sündmustele infot hankima ja tööd tegema, mis tähendab, et tuleb arvestada ajakirjanike töötähtaegadega.
“Õhtul kell kuus algav üritus on samal päeval kajastamiseks liiga hilise algusega ja järgmiseks päevaks juba eilne uudis, kaotades olulise osa uudisväärtuslikkusest,” tõdes PR-Partneri strateegiline konsultant Kirsti Ruul. Seega oleks mõistlikum ajastada sündmused hommikusele või lõunasele ajale.
Ürituse kutseid laiali saates oleks kasulik lahti kirjuta võimalikud intervjueeritavad, intervjuude ajad, üritusel antav informatsioon ja oluline taustainfo.
“Ajakirjanik vajab seda ette, et otsustada sündmuse uudisväärtuslikkuse üle, millest sõltub ka tema osalemine,” selgitas Ruul.
“Kui tegemist ei ole kriisiolukorraga, siis võib pressisündmuse ettevalmistamiseks planeerida kuni kaks nädalat,” soovitas kommunikatsioonibüroo JLP tegevjuht Karita Sall. Selle aja jooksul on oluline läbi mõelda sündmuse sisu, kaardistada ajakirjanikud ning nad kohale kutsuda.

Pressisündmust korraldades:

• MÕTLE hoolikalt läbi, kas sinu sündmus on uudisväärtuslik ka laiemale avalikkusele. Vajadusel konsulteeri kommunikatsiooniagentuuriga. Kui veendumus uudisväärtuslikkuse osas on olemas, hakka pressisündmust korraldama.
• KAARDISTA ajakirjanikud, kes sinu teemavaldkonnaga tegelevad. Kultuuriajakirjanikku ei ole mõtet IT-üritusele kutsuda.
• KORRALDA pressiüritusi pigem teisipäeval, kolmapäeval või neljapäeval. Väldi esmaspäeva ja reedet. Kellaajaliselt on sobivaim kl 10–14 vahel. Siis jääb ajakirjanikel piisavalt aega lugu ette valmistada ja soovi korral lisakommentaare hankida.
• HANGI infot samal päeval toimuvate konkureerivate meediaürituste kohta. Näiteks neljapäeviti toimub valitsuse pressikonverents, mistõttu ei ole sellesse aega soovitav oma sündmust planeerida.
• SAADA kutse e-posti teel 4–5 päeva enne sündmust. Helista kutsutud ajakirjanikud samal päeval peale kutse saatmist üle. Päev enne üritust saada meeldetuletav e-kiri ja vajadusel helista veelkord kutsututele, et veenduda nende päevaplaanis.
• ÜLEHELISTAMISEL ole valmis andma enam taustainfot sündmuse sisu kohta.
• KASUTA ruume, mis asuvad linna südames ja millele on lihtne ligi pääseda.
• PAKU ajakirjanikele täpset faktiinfot – esinejate nimed, ametinimetused, tiitlid jm – ning väga operatiivselt fotomaterjali.
• OLE valmis, et ajakirjanik ei tule sinu pressisündmusele vaatamata varasemale registreeringule. Alati võib olulisem uudis vahele tulla.

ALLIKAS: JLP KOMMUNIKATSIOONIBÜROO, JOLOS EVENT, ÄRIPÄEV

 

Osale arutelus

  • Inga Jakobson, Tiive Murdoja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara