5 lihtsat valikut, mis aitavad saavutada enamat

Ajajuhtimise treener Tauri Tallermaa pakub välja viis valikut, mida järjekindlalt tehes võime kindlad olla, et saavutame suurepäraseid tulemusi nii tööl kui isiklikus elus ja õpime oma aega tõhusamalt kasutama.

1. Leia iga päev aega ca 10 minutit iseenda jaoks, et korrastada mõtteid, eesmärke ja plaane.
Oma aja süsteemne kasutamine algab distsipliini loomisest. Tuleb tekitada endale kindlad rutiinid, mis tagavad süsteemsuse ja korrapärasuse. Nii on ka selle 10 minuti leidmisega igas päevas.

2. Ära raiska oma väärtuslikku aega pakilistele ja vähetähtsatele tegevustele.
Meil on igapäev paratamatuid nö "tulekahjusid", on ajaraiskamist, on tegevusi, mis on peamiselt vajalik kellegi teise, mitte meie enda jaoks. Tuleb õppida "ei" ütlema kõigele sellele, mis ei loo meile pikaajalist lisaväärtust. Päris lahti neist ei saa, aga vähendada suudame küll.

3. Ära liialt üle planeeri.
On üks hea ütlus: kui tahad jumalat narrida, siis tee plaane! Selles on väga suur iva! Kui juba teed plaane ja reguleerid oma tegemisi ajas, siis jäta alati reservi, muidu jooksed kinni.

4. Saa sõbraks oma virtuaalmaailmaga (telefoni ja arvuti uuemad rakendused).
Tehnika võib olla meile abiks ja samas ka nuhtluseks. Aga me ei pääse sellest. Järelikult tuleb sellega sõbraks saada ja panna need "vidinad" enda kasuks tööle. Olgu selleks siis kontaktide või kohtumiste salvestamine, to-do listi haldamine vms.

5. Puhka, naudi ja väärtusta igat hetke, mis sulle energiat annavad.
Kui enam ei jaksa, siis tuleb võtta aeg maha. Füüsisega tavaliselt saame lihtsamini hakkama. Aga kui vaim on väsinud, siis pole enam pääsu. Peab puhkama! Tuleb end juhtmetest lahti ühendada (loe: telefon välja ja arvuti kinni!) ja nautida hetki enda jaoks.

Osale arutelus

 • Tiive Murdoja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

ÄRIPÄEV AS otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

28. september 2018

Teabevara