5 lihtsat valikut, mis aitavad saavutada enamat

Ajajuhtimise treener Tauri Tallermaa pakub välja viis valikut, mida järjekindlalt tehes võime kindlad olla, et saavutame suurepäraseid tulemusi nii tööl kui isiklikus elus ja õpime oma aega tõhusamalt kasutama.

1. Leia iga päev aega ca 10 minutit iseenda jaoks, et korrastada mõtteid, eesmärke ja plaane.
Oma aja süsteemne kasutamine algab distsipliini loomisest. Tuleb tekitada endale kindlad rutiinid, mis tagavad süsteemsuse ja korrapärasuse. Nii on ka selle 10 minuti leidmisega igas päevas.

2. Ära raiska oma väärtuslikku aega pakilistele ja vähetähtsatele tegevustele.
Meil on igapäev paratamatuid nö "tulekahjusid", on ajaraiskamist, on tegevusi, mis on peamiselt vajalik kellegi teise, mitte meie enda jaoks. Tuleb õppida "ei" ütlema kõigele sellele, mis ei loo meile pikaajalist lisaväärtust. Päris lahti neist ei saa, aga vähendada suudame küll.

3. Ära liialt üle planeeri.
On üks hea ütlus: kui tahad jumalat narrida, siis tee plaane! Selles on väga suur iva! Kui juba teed plaane ja reguleerid oma tegemisi ajas, siis jäta alati reservi, muidu jooksed kinni.

4. Saa sõbraks oma virtuaalmaailmaga (telefoni ja arvuti uuemad rakendused).
Tehnika võib olla meile abiks ja samas ka nuhtluseks. Aga me ei pääse sellest. Järelikult tuleb sellega sõbraks saada ja panna need "vidinad" enda kasuks tööle. Olgu selleks siis kontaktide või kohtumiste salvestamine, to-do listi haldamine vms.

5. Puhka, naudi ja väärtusta igat hetke, mis sulle energiat annavad.
Kui enam ei jaksa, siis tuleb võtta aeg maha. Füüsisega tavaliselt saame lihtsamini hakkama. Aga kui vaim on väsinud, siis pole enam pääsu. Peab puhkama! Tuleb end juhtmetest lahti ühendada (loe: telefon välja ja arvuti kinni!) ja nautida hetki enda jaoks.

Osale arutelus

  • Tiive Murdoja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

02. aprill 2018

Uudised

Teabevara