Reisitõrkekindlustus alati ei aita

Aeg-ajalt tuleb ette, et lennujaamades toimuvate streikide tõttu jäävad lennureisid ära või takistub mõne suurlinna liiklus oluliselt, sest tänavaile on valgunud protestivate inimeste massid. Eestimaalasest reisija jaoks on need halvad uudised, sest reisitõrkekindlustusest ei pruugi siis kulude hüvitamisel abi olla.      

Nagu nimigi ütleb, on reisitõrkekindlustuse eesmärk kindlustada reisi ärajäämise, katkemise või hilinemise vastu.

- Reisi ärajäämise põhjuseks võib olla näiteks kindlustatu enda või tema lähisugulase ootamatu haigestumine. Samuti kindlustatud inimese varale tekitatud kahju, mille tõttu ta peab jääma kodumaale.

- Reisi katkemise ehk reisilt ennetähtaegselt tagasi pöördumise põhjus võib olla nii kindlustatu enda haigestumine kui ka tema lähisugulase eluohtlik seisund või surm kodumaal.

- Reisile hilinemine tähendab seda, kui kindlustatu ei jõua õigeks ajaks reisi alg- või transiitpunkti. Selle põhjuseks võib olla näiteks lennuki tehniline rike või takistasid kohalejõudmist ilmastikuolud.

Uuri hoolega välistuste nimekirja

Nagu iga kindlustuse puhul, leidub ka reisitõrkekindlustusel rida välistusi, mille puhul seltsil ei ole kohustust hüvitist maksta. Üks sellistest välistustest ongi peaaegu kõikide seltside tingimuste järgi reisi ärajäämine, katkemine või hilinemine streigi tõttu. Teine levinud välistus on loodusõnnetus (orkaan, vulkaanipurse), kuid mõnedes seltsides on võimalik loodusõnnetuse riski vastu siiski kindlustada, kui selleks lisakaitse osta. Üldjuhul ei hüvita kindlustusseltsid kahju ka siis, kui kindlustatud inimene hilineb reisile, sest planeeris reisi ajagraafiku valesti ja ei arvestanud ümberistumiseks ettenähtud ajaga. Samuti ei hüvitata üldjuhul kahju, kui reisile hilinetakse liiklusummiku tõttu, v.a juhul, kui ummik tekkis liiklusõnnetuse tagajärjel.

Kindlustusseltsi valides pööra tähelepanu sellele, mis on kindlustustingimuste järgi kindlustusjuhtum ehk teisisõnu see sündmus/sündmused, mille korral peab selts kahju hüvitama.

Osadel seltsidel on tingimustes lihtsalt mainitud, et reisi ärajäämise või katkemise põhjuseks loetakse ootamatut ja ettenägematut sündmust, mille tõttu ei saa kindlustatu reisile minna või peab reisi katkestama. Teistel on aga konkreetsed põhjused samuti loetletud – näiteks võib reisi ärajäämise või katkemise põhjuseks olla kindlustatu või tema lähedase haigestumine. Seejuures on osade seltside tingimustes lahti kirjutatud, kes on lähedane inimene (nt ema, isa, laps, vend, õde), teistel seda tehtud pole.

Samuti tasuks kindlustustingimustest uurida, mida mõeldakse ühistranspordi all. See on oluline seetõttu, et kui sinu valitud transport näiteks lennujaama hilineb, siis kas see annab sulle õiguse kindlustushüvitisele reisitõrkekindlustuse alusel? Näiteks võib tingimustes olla takso toodud välistusena.

Kolm kasulikku fakti reisitõrkekindlustusest

Suuremast osast kindlustusseltsidest reisitõrkekindlustust eraldiseisvana osta ei saagi, sest reisikindlustuse leping hõlmab tavaliselt tervisekindlustust ehk meditsiiniabikindlustust, millele saab erinevaid lisakindlustusi juurde osta. Üks sellistest lisakindlustustest ongi reisitõrkekindlustus. Täpsemalt saad lugeda tarbijaveebist minuraha.ee.

Reisitõrkekindlustuse ostmist kaaludes tasub teada, et see ei hakka enamasti kohe kehtima. Kindlustusseltsid sätestavad lepingu jõustumise tähtaja erinevalt.  See tähendab, et kindlustus võib kehtima hakata kohe pärast lepingu sõlmimist ja kindlustusmakse tasumist, kuid levinum variant on see, et kindlustus hakkab kehtima alles 2–5 päeva pärast.

Kuna kõikide kindlustusseltside reisikindlustuse tingimused on erinevad, tasub võrrelda vähemalt kolme seltsi pakkumisi, et endale sobivaim leida.


 

Osale arutelus

 • Tiive Murdoja, Kirjutab minuraha.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Nelja Energia AS otsib BÜROOJUHTI

Manpower OÜ

19. november 2017

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine