Pikk haigus vähendab palka 80%

Kasvõi ajutine töövõime kaotus toob töötajale kaasa sissetulekute vähenemise, mis pikema haiguslehe puhul võib ulatuda 80 protsendini palgast, teatas SEB.

Kitsikuse vältimiseks sovoitab pank koguda rahalisi puhvreid või sõlmida kindlustuse, mis katab sissetulekute vähenemise kriitilise mõjuga haiguste korral.

SEB Elu- ja Pensionikindlustuse juhi Indrek Holsti sõnul viivad töövõime kaotamiseni maailmas enim infarkt, insult või pahaloomuline kasvaja – seda 95 protsendil juhtumeist.

"Eesti ei ole selles osas erandiks ning samad haigused viivad sageli töövõimetuseni. Raskete haigustega kaasnev sissetulekute vähenemine ning sageli taastusraviga kaasnevad kõrged kulud on pannud Eesti inimesi end rohkem selle riski vastu kindlustama," ütles ta panga pressiteates.

Kui võtta näiteks 35-aastane töövõime kaotanud ning kindlustamata isik, kelle ravi kestab üle aasta ning kelle igakuine netosissetulek on olnud tuhat eurot, siis tema saab järgmisi hüvitisi:
* esimesed 182 haiguspäeva hüvitab haigekassa 70 protsenti töötasust ehk saamata jääb 300 eurot kuus;
* järgmised 182 haiguspäeva saab haigestunu töövõimetuspensioni orienteeruvalt 214 eurot kuus, kui töövõimekaotus on 100% ehk vahe senise igakuise netopalgaga on 786 eurot.

Selle näite järgi jääb haigusest taastumise aja jooksul senisest regulaarsest sissetulekust puudu 6510 eurot. Juurde tuleb veel arvestada ka raviperioodil suurenenud väljaminekud ravimitele ja taastusravile.

Kui teha kriitiliste haiguste lisakindlustus summale 12 000 eurot (optimaalne kindlustussumma on aastane netopalk), siis on igakuine kindlusmakse 16 eurot. Haigestumise korral maksab kindlustus kogu summa koheselt välja.

SEB andmeil on klientide keskmine vanus kriitiliste haiguste kaitseks kindlustuslepingu sõlmisel 35 eluaastat (meestel 34,6 ja naistel 36,2) ning meeste ja naiste poolt sõlmitavate lepingute osakaal sisuliselt võrdne. Samuti selgub statistikast, et sissetulekute ja kohustuste suurenemisega hakatakse rohkem mõtlema kindlustusele, kaitsmaks end ja lähedasi raskustesse sattumise eest.

SEB Elu- ja Pensionikindlustus on hüvitanud tänavu kaheksa kuuga 308 kahjujuhtumi eest ligi 380 000 eurot.

Osale arutelus

 • Tiive Murdoja, Indrek Kald

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara