Pikk haigus vähendab palka 80%

Kasvõi ajutine töövõime kaotus toob töötajale kaasa sissetulekute vähenemise, mis pikema haiguslehe puhul võib ulatuda 80 protsendini palgast, teatas SEB.

Kitsikuse vältimiseks sovoitab pank koguda rahalisi puhvreid või sõlmida kindlustuse, mis katab sissetulekute vähenemise kriitilise mõjuga haiguste korral.

SEB Elu- ja Pensionikindlustuse juhi Indrek Holsti sõnul viivad töövõime kaotamiseni maailmas enim infarkt, insult või pahaloomuline kasvaja – seda 95 protsendil juhtumeist.

"Eesti ei ole selles osas erandiks ning samad haigused viivad sageli töövõimetuseni. Raskete haigustega kaasnev sissetulekute vähenemine ning sageli taastusraviga kaasnevad kõrged kulud on pannud Eesti inimesi end rohkem selle riski vastu kindlustama," ütles ta panga pressiteates.

Kui võtta näiteks 35-aastane töövõime kaotanud ning kindlustamata isik, kelle ravi kestab üle aasta ning kelle igakuine netosissetulek on olnud tuhat eurot, siis tema saab järgmisi hüvitisi:
* esimesed 182 haiguspäeva hüvitab haigekassa 70 protsenti töötasust ehk saamata jääb 300 eurot kuus;
* järgmised 182 haiguspäeva saab haigestunu töövõimetuspensioni orienteeruvalt 214 eurot kuus, kui töövõimekaotus on 100% ehk vahe senise igakuise netopalgaga on 786 eurot.

Selle näite järgi jääb haigusest taastumise aja jooksul senisest regulaarsest sissetulekust puudu 6510 eurot. Juurde tuleb veel arvestada ka raviperioodil suurenenud väljaminekud ravimitele ja taastusravile.

Kui teha kriitiliste haiguste lisakindlustus summale 12 000 eurot (optimaalne kindlustussumma on aastane netopalk), siis on igakuine kindlusmakse 16 eurot. Haigestumise korral maksab kindlustus kogu summa koheselt välja.

SEB andmeil on klientide keskmine vanus kriitiliste haiguste kaitseks kindlustuslepingu sõlmisel 35 eluaastat (meestel 34,6 ja naistel 36,2) ning meeste ja naiste poolt sõlmitavate lepingute osakaal sisuliselt võrdne. Samuti selgub statistikast, et sissetulekute ja kohustuste suurenemisega hakatakse rohkem mõtlema kindlustusele, kaitsmaks end ja lähedasi raskustesse sattumise eest.

SEB Elu- ja Pensionikindlustus on hüvitanud tänavu kaheksa kuuga 308 kahjujuhtumi eest ligi 380 000 eurot.

Osale arutelus

 • Tiive Murdoja, Indrek Kald

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara