Pikk haigus vähendab palka 80%

Kasvõi ajutine töövõime kaotus toob töötajale kaasa sissetulekute vähenemise, mis pikema haiguslehe puhul võib ulatuda 80 protsendini palgast, teatas SEB.

Kitsikuse vältimiseks sovoitab pank koguda rahalisi puhvreid või sõlmida kindlustuse, mis katab sissetulekute vähenemise kriitilise mõjuga haiguste korral.

SEB Elu- ja Pensionikindlustuse juhi Indrek Holsti sõnul viivad töövõime kaotamiseni maailmas enim infarkt, insult või pahaloomuline kasvaja – seda 95 protsendil juhtumeist.

"Eesti ei ole selles osas erandiks ning samad haigused viivad sageli töövõimetuseni. Raskete haigustega kaasnev sissetulekute vähenemine ning sageli taastusraviga kaasnevad kõrged kulud on pannud Eesti inimesi end rohkem selle riski vastu kindlustama," ütles ta panga pressiteates.

Kui võtta näiteks 35-aastane töövõime kaotanud ning kindlustamata isik, kelle ravi kestab üle aasta ning kelle igakuine netosissetulek on olnud tuhat eurot, siis tema saab järgmisi hüvitisi:
* esimesed 182 haiguspäeva hüvitab haigekassa 70 protsenti töötasust ehk saamata jääb 300 eurot kuus;
* järgmised 182 haiguspäeva saab haigestunu töövõimetuspensioni orienteeruvalt 214 eurot kuus, kui töövõimekaotus on 100% ehk vahe senise igakuise netopalgaga on 786 eurot.

Selle näite järgi jääb haigusest taastumise aja jooksul senisest regulaarsest sissetulekust puudu 6510 eurot. Juurde tuleb veel arvestada ka raviperioodil suurenenud väljaminekud ravimitele ja taastusravile.

Kui teha kriitiliste haiguste lisakindlustus summale 12 000 eurot (optimaalne kindlustussumma on aastane netopalk), siis on igakuine kindlusmakse 16 eurot. Haigestumise korral maksab kindlustus kogu summa koheselt välja.

SEB andmeil on klientide keskmine vanus kriitiliste haiguste kaitseks kindlustuslepingu sõlmisel 35 eluaastat (meestel 34,6 ja naistel 36,2) ning meeste ja naiste poolt sõlmitavate lepingute osakaal sisuliselt võrdne. Samuti selgub statistikast, et sissetulekute ja kohustuste suurenemisega hakatakse rohkem mõtlema kindlustusele, kaitsmaks end ja lähedasi raskustesse sattumise eest.

SEB Elu- ja Pensionikindlustus on hüvitanud tänavu kaheksa kuuga 308 kahjujuhtumi eest ligi 380 000 eurot.

Osale arutelus

  • Tiive Murdoja, Indrek Kald

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

02. aprill 2018

Uudised

Teabevara