Rohelise kontori käsiraamat innustab ökomõtlemisele

Vastilmunud SEI Tallinna trükis „Rohelise kontori käsiraamat“ annab näpunäiteid nii era- kui ka avaliku sektori organisatsioonidele keskkonnahoidliku ehk rohelise kontori põhimõtete elluviimiseks.

„Tihti arvatakse, et igapäevane tegevus kontorites suurt mõju keskkonnale ei avalda. See ei ole nii. Kontoripõhised tegevused on panustamas aina rohkem inimese tekitatud keskkonnamõjusse,“ sõnab üks raamatu autoritest, SEI Tallinna programmijuht ja vanemekspert Harri Moora. 

„Lisaks jäätmetekkele suureneb järjest kontorite energia, vee ja teiste loodusvarade tarbimine. Koos tugitegevustega tarbivad kontorid täna isegi kuni 40% maailma toorainest ja ressurssidest,“ sõnab Moora.
„Motivaatoreid kontori keskkonnahoidlikumaks muutmiseks on palju: parem maine, parem töökeskkond ja ka arvestatav rahasääst. Keskkonnahoidlikke põhimõtteid näitavad samuti paljud tuntud ettevõtted maailmas, näiteks Google või Apple. Ettevõtetes on kasutusel elektriautod ning töötajaid julgustatakse jalgsi tööle tulema või kasutama jalgratast. Roheline kontor on maailmas leviv trend ja sellele on hakanud mõtlema ka paljud Eesti organisatsioonid,“ lisab Moora.

Käsiraamat annab ülevaate Euroopa Rohelise Kontori süsteemi põhimõtetest ja toimimisest. Lisaks jagab käsiraamat näpunäiteid, kuidas kaasata kontoritöötajaid, korraldada keskkonnahoidlikke hankeid, säästa energiat, vett ja kontoritarbeid, kuidas ja milliseid jäätmeid kontoris liigiti koguda ning kuidas muuta oma transpordiharjumusi säästlikumaks ning tervislikumaks. Käsiraamatus antakse ülevaade ka teemaga seotud õigusaktidest, märgistest ja standarditest Euroopas ning Eestis.

Raamat on mõeldud eelkõige organisatsioonidele, kes alustavad oma kontori keskkonnahoidlikumaks muutmist. Organisatsioonidel on võimalus taotleda ka Rohelise Kontori tunnustust ehk sertifikaati. 2013. aastal viidi läbi ka Eesti Rohelise Kontori auhinnakonkurss, mille võitjaks kuulutati AS Ragn Sells, teisele kohale tuli AS DHL Estonia ning kolmanda koha pälvis AS Starman.

Raamatus toodud parimad praktikad põhinevad lisaks rahvusvahelisele kogemusele ka Eesti organisatsioonides tehtule. Muuhulgas leiab näiteid AS Ragn-Sells, AS Starman, Töötukassa ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ning Põlva maavalitsuse kontoritest. „Riigisektoril on äärmiselt suur mõju üldise ressursi- ja energiatõhususe saavutamisel ja ka turu juhtimisel jätkusuutlikkuse suunas – alates energiatõhusate hoonete ehitamisest, vähem heitgaase eraldavate sõidukite ostmisest, veesäästlike tualettide paigaldamiseni,“ märgib Moora.

SEI Tallinn viib läbi ka rohelise kontori koolitusi, sel aastal olid koolitused mõeldud avalikule sektorile ning toimusid Tallinnas ja Tartus. Ka tuleval aastal viib SEI Tallinn koolitusi läbi huvitatud organisatsioonidele.

Raamat ja ka lisainfo rohelise kontori koolituste ning töövahendite kohta on kättesaadav aadressilt: ja http://www.eugreenoffice.eu/ee/ ja http://eugreenoffice.eu/ee/handbook.

Käsiraamat koostati rahvusvahelise Euroopa Rohelise Kontori projekti raames (rahastatud EL Leonardo da Vinci programmi kaudu).

Osale arutelus

 • Tiive Murdoja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara