Personalivaldkond vajab raputust

Jaanuari lõpus toimuval personalitöö aastakonverentsil esinev Taani juhtimiskonsultant Anders Midtgaard tõdeb, et personalivaldkond lausa vajab tugevat raputust ja karjub muutuste järele, sest vanaviisi edasi minna enam ei saa.

Anders Midtgaard, mis on teie hinnangul suurim probleem, millega personalivaldkond ja -töötajad praegusel ajal silmitsi seisavad?
Põhiprobleem on sama mis alati – kuidas meelitada ja hoida häid töötajaid (talente) –, kuid olukord on muutunud. Enam ei tasu oodata, et talendid tulevad ise ja koputavad uksele, sest seda nad ei tee. Enamiku ettevõtete oskus või suutlikkus potentsiaalsetele tööotsijatele oma firmat ja töökohti “müüa” on samuti väga nõrk. Töökuulutused on igavad, standardsed ja ei inspireeri üldse, nii et tööotsija ei saa mingit ettekujutust, milline see ettevõte on või mida seal töötamine tähendab. Värbajad veavad inimesi läbi tüütute värbamisprotseduuride üksnes selleks, et lõpuks aru saada, et leidsid vale inimese. Samas on ka CV-d sarnased ning vahel hullemad kui telefoniraamatu lugemine. Kogu see värbamisprotsess on kõigi jaoks jube ja pahameelt tekitav. Personalivaldkond lausa kisendab tugeva “ülesraputamise” järele.

Teie ettekande teema tundub väga põnev – kuidas oma ideid juhtkonnale “maha müüa”. See on probleem, millega personalitöötajad puutuvad iga päev oma töös kokku. Personalivaldkonna aastakonverentsini, kus sellest räägite, on veel mõni nädal aega, aga palun öelge kokkuvõtvalt, mis on ideede müügi põhiline edu võti?
Teie enda vaimustus ideest, õige ajastus, mõjukate toetajate leidmine ning suutlikkus oma ideed selgelt visualiseerida.

Palun rääkige natuke ka endast. Olete nõustanud paljusid tuntud ettevõtteid Taanis. Millist nõu neile annate?
Minu tööks on aidata ettevõtetel selgitada, millised võimalused neil on, eelkõige seoses käimasoleva segadusttekitava innovatsiooniga. Enamasti tegelen nn suure pildi loomisega, narratiiviga, turuanalüüsi ja arenguvõimaluste selgitamisega.

Taanis olete algatanud mitmeid huvitavaid projekte. Millise saavutuse üle te ise enim uhkust tunnete?
Eelmisel aastal asutasin Hopin Academy – ettevõtte, mis paneb uue tehnoloogia inimeste heaks tööle: eesmärk on muuta inimesed õnnelikumaks ja arendada nende oskusi. Praegu on meie ettevõte esindatud Lääne-Aafrikas Ghanas ja Sierra Leones, vaikselt alustame tegevust USA-s ja Taanis.
Olen väga uhke just selle üle, et Hopin Academy sai üldse hoo sisse, sest inimesed pidasid mind hulluks, kui hakkasin ettevõtet üles ehitama koos inimestega, keda ma pole tänase päevani kohanud (koostööpartnerid Ghanas – toim), aga nüüdseks on meil ette näidata ka tulemused. Kuna haridussüsteem on maailmas puudulik, siis tekitab see väga hea tunde, kui saame pakkuda alternatiivseid võimalusi, eriti kui selle vajalikkust kinnitavad õnnelikud e-kirjad õppeprogrammis osalejatelt üle maailma.

Äripäeva personalitöö konverentsil “Eilsed trendid on homne reaalsus” esinevad lisaks Midtgaardile ka rahandusministeeriumi riigihalduse ja avaliku teenistuse osakonna juhataja Cerlin Pesti, G4S Eesti personalidirektor Irene Metsis, AQVA Hotel & Spa personalijuht Tiina Teska, Swedbanki personalidirektor Signe Kaurson, Microsoft Eesti tehnoloogiakonsultant Rasmus Reimo, EBS-i juhtimise õppetooli korraline lektor Maris Zernand-Vilson, OPTI personaliarenduse konsultant Indrek Rahi, majandusmees Andres Arrak jt.

Osale arutelus

 • Kaire Uusen, Tiive Murdoja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara