Mis on andekaimate töötajate magnetiks?

Eesti ettevõtjad kinnitavad, et paindlik töö on tihti tööpakkumiste kaalukeeleks. 80% kinnitab, et nad valiksid kahe sarnase töö seast selle, mis võimaldab paindlikult töötada. Koguni 74% kinnitab ka, et paindlik töö muudab personali püsivamaks.

Töötajate leidmine on kallis protsess, mille kärpimine on paljude globaalsete firmade eesmärgiks. CIPD hinnangul maksab töötaja lahkumine £ 4 625, juhtide ja professionaalide puhul isegi  £ 5 000.  Et üle kolmandiku firmade väitel on töötajate säilitamine nende prioriteet , siis kuidas saaks kärpida värbamiskulusid, meelitada tipptasemel töötajaid ja hoida neid tööl? Paindlik töö lahendab vastajate arvates kõik need kolm küsimust.

Uuring, mis kaardistas rohkem kui 20 000 tegevjuhi ja firmaomaniku arvamused 95 riigis, kinnitas, et ka Eestis võib paindlik töö vähendada tööjõu voolavust ja sellest tulenevaid personaliotsingu kulusid, sest 76% vastajatest viitas paindlikule tööle kui ühele neist hüvedest, mis tipptalente meelitavad.

Uuring leidis ka, et:

• 70% vastajate väitel muudab paindliku töö võimalus töötajad lojaalsemaks;
• 62% keelduks töökohast, kus paindlik töö on välistatud;
• 58% väitis, et nad oleksid oma eelmisel töökohal kauem olnud, kui seal oleks olnud paindliku töö võimalus.

Reguse Baltimaade asepresident Ruud Doogen kommenteeris uuringut nii: “Tipptalentide palkamine ja hoidmine on edukate ettevõtete jaoks alati prioriteet olnud, aga sugugi mitte kõik neist ei saa endale lubada konkurentsis püsimiseks hiiglaslike preemiate või  ligitõmbavate palkade maksmist.  Tööjõu voolavuse vähendamine on samuti väga oluline, et vältida personaliotsingule tehtavaid kulutusi ja ebamugavat palkamisprotsessi.

Paindlik töö, mis on paikses kontoris töötamisest ka odavam, pakub olemasolevatele ja potentsiaalsetele töötajatele väiksema stressi ning parema töö ja eraelu tasakaalu eeliseid, olles seega taskukohane lahendus tipptaseme töötajate ligimeelitamiseks ja hoidmiseks. Samuti on üllatav, kui üldlevinuks on paindliku töö poole püüdlemine muutunud – paljud vastajad valivadki oma töö just nimelt paindlikkuse järgi,” ütles Ruud Doogen.

Osale arutelus

  • Tiive Murdoja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

ADVOKAADIBÜROO RASK otsib SEKRETÄRI

Tammiste Personalibüroo OÜ

10. juuni 2018

Teabevara