Restoranitest: Kohvik Anna Edasi Tartus kannab endas Karlova vaimu

Tartus Karlova linnaosas asuv kohvik Anna Edasi on mitte ainult kohvik, vaid natuke ka asenduskodu neile, kelle kodus jääb puudu hubasusest, seltsist, soojusest või söögist.

Samas majas asub ka Karlova selts, nii et Anna Edasit võib omamoodi materialiseerunud Karlova vaimu kehastuseks pidada. Või ajaränduri kapsliks: sünnilt karlovlasena on sealsed rohelised tänavad, krigisevad puumajad ja kasvõi kunagine apteegimaja, kus Anna Edasi asub, mulle igituttavad, ja kohvik oma miljööga hulgaliste mälestuste äratajaks.

Koduselt hubane söögikoht

Kes Karlovat ei tea, sellele selgituseks: see on umbes nagu Kalamaja või Uus Maailm Tallinnas, ainult tänavad on kitsamad, majad madalamad ja puid on rohkem. Ka vaim on enam-vähem sama, kusjuures Tartu Karlova selts koos Supilinna seltsiga tegutseb aeg-ajalt sama hoogsalt kui Tallinna Uue Maailma selts oma hiilgeaegadel.

Anna Edasis on kõik väga kodune. Kohviku lauad-toolid on kõik Karlova-väärilised, pisut vanad ja kulunud, aga korda tehtud. Nurgas on lainelise uksega riidekapp, laul tikitud linikud ja lopsakad ürdipotikesed, seinal  kohvikule nime andnud vanavanaema ja vanavanaisa Anna ja August Edasi portreed, riiulil rahvariidetriibuline teekann ja vana aja apteegipudelid ning aknaid kaunistamas noodipaberist lõigatud paberlinnud.

Lastenurgas pole mingit spetsiaalset lastemööblit, vaid triibulise vaibakese peale on pandud väike riiulike, sellele klotsikesed ja sipsikukesed – parim koht kodu mängimiseks. Parajasti paar põnni seda tegidki. Ühesõnaga nunnu koht.

Menüü on tagasihoidlik, sobib koha ja stiiliga. On suppe, salatit, putru, omletti ja pannkooke ning palju-palju kooke ja torte. Kohapeal, kaasa ja ettetellimisel. Nagu korralikus kodus ei paku ka Anna Edasi toidu kõrvale (ega ka ilma toiduta) napse. Ei õlut, viina, veini. Isegi mitte siidrit. Külla aga ürdi- ja teeleheteed, kohvi, šokolaadi, kakaod, kalja, morssi, vett viltusest klaasist ja vett väikese vaarikaga.

Tagasihoidlik kokakunst

Nagu sisekujundus, on ka toidud pigem kodused kui kohvikulikud. Proovitud mustikatega rukkikoogi idee oli küll rahvuslik ja trendikas, isegi maitsed klappisid, kuid koogi tehniline teostus jättis soovida – võiks arvata, et külalistele pakutakse tagasiside saamiseks alles arengufaasis küpsetist. Kodukäsitöönduslik oli ka omlett, mille juustune sisu polnud jõudnud sulama hakatagi, ja teenindus – üks meist tahtis suppi, teine omletti, aga korraga nad lauda ei jõudnud, omletiootaja pidi supisöömist näljasena pealt vaatama. 

Lahtine pirukas oli aga justkui hoopis teise autori teos kui mustika-rukkikook – see oli õhukese tainakihi ja lopsaka kattega mõnus küpsetis, millele palsamiäädikakaste mõnusalt särtsu lisas. Proovisime ka mingit kooki, kuid millist, enam ei mäleta, sest polnudki midagi meeldejäävat. Ja kuigi olen kuulnud sealseid kooke-torte taevani kiidetavat, siis oma kogemuse järgi ma seda kinnitada ei saa. Minu jaoks on Anna Edasi parimaks osaks tema miljöö ja seda on küllalt, et järgmisel korral Karlovasse sattudes uuesti sisse astuda.

Anna Edasi
Aadress: Tähe 20, Tartu
Telefon: 730 45 32
Avatud: E–L 11–18

Punkte kokku: 22

TOIT
10/5
TEENINDUS
10/7
INTERJÖÖR
10/10

Põhiroogade hinnad: 3,20–3,80 eurot (omlett, pannkook)

Loe kõiki restoraniteste SIIT.


Galerii

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara