Kuidas motivatsiooni suurendada?

Selleks et kedagi teist motiveerida, peab olema ise siiralt motiveeritud. Inimesed tajuvad võltsi innustust ning näevad selle läbi. Seega – kui praegune roll sind ei motiveeri, vaheta see uue vastu, mis sind innustab ja ergutab.

Selleks et liikuda, muutuda ja areneda, peame teadma oma väärtusi. Inno Joonas rõhutab, et just väärtused aitavad otsuste ja valikute tegemisel ning suunavad prioriteetide juurde. Isiklike motivaatorite leidmiseks on vaja sõnastada oma väärtused ning teiste motiveerimiseks tuleks selgeks saada kõigi meeskonnaliikmete põhiväärtused ja uskumused. Pole olemas õigeid või valesid väärtusi, vaid on erinevad inimesed erinevate väärtustega.

Selle paremaks mõistmiseks tasub välja tuua Gordon Allporti isiksuse väärtustüübid:

1. Teoreetiku tüüpi on inimene, kes peab tähtsaks tegelikkuse tunnetust süstemaatilise mõtlemise vahendusel.
2. Ökonomisti tüüpi on majandusliku väärtustüübiga inimene, kes peab kõige olulisemaks kasulikkust ja praktilisust.
3. Esteedi tüüpi on inimene, kes on orienteeritud ilule kui põhiväärtusele ja huvitatud kaunist ja esteetilisest.
4. Sotsiaalset tüüpi on inimene, kelle sotsiaalsus on põhiväärtus, mis näitab huvi inimeste vastu, inimsuhete eelistusi, suhtlemissoovi.
5. Poliitiku tüüpi on inimene, kes peab tähtsaks võimu ja tahab saavutada oma eesmärke teiste kaudu. Neid nimetatakse ka jõu- ehk võimuinimeseks.
6. Religioosset tüüpi on inimene, kelle huvikeskmes on maailma kui terviku mõistmine ja irratsionaalsete nähtuste seletamine.

Suureks abiks enesemotiveerimisel on meeled

Luues köitva, positiivse meelelise pildi, oleme valmis tegutsema. Näiteks hommikul autoga tööle sõites oma lemmikmuusikat kuulates saame luua positiivse meeleolu ja energia kogu päevaks. Pilt, mille me endale teadlikult loome, peab olema haarav, köitma nii palju meeli kui võimalik ning stimuleerima energiasüsteemi ja tegevusplaani.

Loe artiklit motivatsioonist edasi ajakirja Raamatupidamise Praktik. veebruari numbrist. Tellijad saavad artiklit lugeda ka veebis: http://rp.aripaev.ee


Osale arutelus

  • Kaire Uusen, Tiive Murdoja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara