Kuidas motivatsiooni suurendada?

Selleks et kedagi teist motiveerida, peab olema ise siiralt motiveeritud. Inimesed tajuvad võltsi innustust ning näevad selle läbi. Seega – kui praegune roll sind ei motiveeri, vaheta see uue vastu, mis sind innustab ja ergutab.

Selleks et liikuda, muutuda ja areneda, peame teadma oma väärtusi. Inno Joonas rõhutab, et just väärtused aitavad otsuste ja valikute tegemisel ning suunavad prioriteetide juurde. Isiklike motivaatorite leidmiseks on vaja sõnastada oma väärtused ning teiste motiveerimiseks tuleks selgeks saada kõigi meeskonnaliikmete põhiväärtused ja uskumused. Pole olemas õigeid või valesid väärtusi, vaid on erinevad inimesed erinevate väärtustega.

Selle paremaks mõistmiseks tasub välja tuua Gordon Allporti isiksuse väärtustüübid:

1. Teoreetiku tüüpi on inimene, kes peab tähtsaks tegelikkuse tunnetust süstemaatilise mõtlemise vahendusel.
2. Ökonomisti tüüpi on majandusliku väärtustüübiga inimene, kes peab kõige olulisemaks kasulikkust ja praktilisust.
3. Esteedi tüüpi on inimene, kes on orienteeritud ilule kui põhiväärtusele ja huvitatud kaunist ja esteetilisest.
4. Sotsiaalset tüüpi on inimene, kelle sotsiaalsus on põhiväärtus, mis näitab huvi inimeste vastu, inimsuhete eelistusi, suhtlemissoovi.
5. Poliitiku tüüpi on inimene, kes peab tähtsaks võimu ja tahab saavutada oma eesmärke teiste kaudu. Neid nimetatakse ka jõu- ehk võimuinimeseks.
6. Religioosset tüüpi on inimene, kelle huvikeskmes on maailma kui terviku mõistmine ja irratsionaalsete nähtuste seletamine.

Suureks abiks enesemotiveerimisel on meeled

Luues köitva, positiivse meelelise pildi, oleme valmis tegutsema. Näiteks hommikul autoga tööle sõites oma lemmikmuusikat kuulates saame luua positiivse meeleolu ja energia kogu päevaks. Pilt, mille me endale teadlikult loome, peab olema haarav, köitma nii palju meeli kui võimalik ning stimuleerima energiasüsteemi ja tegevusplaani.

Loe artiklit motivatsioonist edasi ajakirja Raamatupidamise Praktik. veebruari numbrist. Tellijad saavad artiklit lugeda ka veebis: http://rp.aripaev.ee


Osale arutelus

 • Kaire Uusen, Tiive Murdoja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

ÄRIPÄEV AS otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

28. september 2018

Teabevara