Kuidas motivatsiooni suurendada?

Selleks et kedagi teist motiveerida, peab olema ise siiralt motiveeritud. Inimesed tajuvad võltsi innustust ning näevad selle läbi. Seega – kui praegune roll sind ei motiveeri, vaheta see uue vastu, mis sind innustab ja ergutab.

Selleks et liikuda, muutuda ja areneda, peame teadma oma väärtusi. Inno Joonas rõhutab, et just väärtused aitavad otsuste ja valikute tegemisel ning suunavad prioriteetide juurde. Isiklike motivaatorite leidmiseks on vaja sõnastada oma väärtused ning teiste motiveerimiseks tuleks selgeks saada kõigi meeskonnaliikmete põhiväärtused ja uskumused. Pole olemas õigeid või valesid väärtusi, vaid on erinevad inimesed erinevate väärtustega.

Selle paremaks mõistmiseks tasub välja tuua Gordon Allporti isiksuse väärtustüübid:

1. Teoreetiku tüüpi on inimene, kes peab tähtsaks tegelikkuse tunnetust süstemaatilise mõtlemise vahendusel.
2. Ökonomisti tüüpi on majandusliku väärtustüübiga inimene, kes peab kõige olulisemaks kasulikkust ja praktilisust.
3. Esteedi tüüpi on inimene, kes on orienteeritud ilule kui põhiväärtusele ja huvitatud kaunist ja esteetilisest.
4. Sotsiaalset tüüpi on inimene, kelle sotsiaalsus on põhiväärtus, mis näitab huvi inimeste vastu, inimsuhete eelistusi, suhtlemissoovi.
5. Poliitiku tüüpi on inimene, kes peab tähtsaks võimu ja tahab saavutada oma eesmärke teiste kaudu. Neid nimetatakse ka jõu- ehk võimuinimeseks.
6. Religioosset tüüpi on inimene, kelle huvikeskmes on maailma kui terviku mõistmine ja irratsionaalsete nähtuste seletamine.

Suureks abiks enesemotiveerimisel on meeled

Luues köitva, positiivse meelelise pildi, oleme valmis tegutsema. Näiteks hommikul autoga tööle sõites oma lemmikmuusikat kuulates saame luua positiivse meeleolu ja energia kogu päevaks. Pilt, mille me endale teadlikult loome, peab olema haarav, köitma nii palju meeli kui võimalik ning stimuleerima energiasüsteemi ja tegevusplaani.

Loe artiklit motivatsioonist edasi ajakirja Raamatupidamise Praktik. veebruari numbrist. Tellijad saavad artiklit lugeda ka veebis: http://rp.aripaev.ee


Osale arutelus

 • Kaire Uusen, Tiive Murdoja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Tallinna Õpetajate Maja – väärikas peo ja koolituskoht vanalinna südames

Tallinna Õpetajate Maja on raekoja platsi ääres asuv kolmest majast koosnev kompleks, kus on võimalik korraldada pidusid, konverentse, koolitusi, vastuvõtte, kontserte ja palju muud.

Kuninglik Saku mõis – pealinnast vaid 11 km kaugusel

Tallinnast vaid 11 km kaugusel rohelusse mattunud Saku mõis sobib suurepäraselt nii koosolekute, seminaride, konverentside kui firmapidude korraldamiseks. Väärika ajalooga Saku mõisa peahoone pärineb 1820. aastast ning on oma rikkaliku-luksusliku dekoori ja laemaalingutega üks Eesti kaunimaid.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

13. märts 2018

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine