Maamaksu tasumiseks on aega märtsi lõpuni

Maksu- ja tolliamet tuletab meelde, et tänavu on maamaksu tasumise tähtaeg 31. märtsil.

Maamaksu, mis ületab 64 eurot, võib tasuda kahes osas – vähemalt pool maamaksust tuleb tasuda 31. märtsiks, kuid mitte vähem kui 64 eurot. Ülejäänud osa maamaksust tuleb tasuda hiljemalt 1. oktoobriks.

MTA maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi tuletab meelde, et kõik maaomanikud, kes peavad maamaksu tasuma, aga kes pole maamaksuteadet kätte saanud, peavad hiljemalt 27. märtsiks sellest ametile teada andma. Maamaksuteatega saavad nii e-teavituse, kui ka paberteate saanud kliendid tutvuda e-maksuametis.

„Maamaksu tasumisega hilinemine toob inimesele kaasa mitmeid ebameeldivusi,“ rääkis Liivamägi. „Kohe esimesest päevast hakatakse tasumata maksusummalt arvestama intressi ning tasumisega viivitanutel ei ole järgmisel aastal võimalust tulumaksutagastust kiiresti tagasi saada,“ selgitas Liivamägi.

Samuti kutsub maksuhaldur kõiki teisi väikevõlglasi vabatahtlikult oma maksuvõlga likvideerima, sest lähiajal hakkab amet maksuvõla tasumata jätmisel senisest rangemalt sisse nõudma ka väikeseid maksuvõlgasid.

Maksu- ja tolliameti sissenõudmise üldmenetluse talituse juhataja Maila Heile sõnul on alla 10-eurose maksuvõlaga isikuid 18. märtsi seisuga 16 454 ning nende maksuvõlgade summa kokku on 67 000 eurot.

„Väike maksuvõlg 10 eurost kuni 50 euroni on 12 571 isikul summas 268 000 eurot. „Just need isikud peaksid nüüd oma maksuvõla vabatahtlikult tasuma. Neile saadetakse lähiajal teavitused maksuvõla kohta ja kui teavitusele tasumist ei järgne, saadetakse võlglastele juba sundtäitmise hoiatust sisaldavad korraldused maksuvõla tasumiseks. Sellele järgneb sundtäitmine,“ hoiatas Heile.

Et seda vältida, palub maksu- ja tolliamet kontrollida enda maksuvõla andmeid ning võlasumma olemasolul see kiiresti tasuda. Lihtsaim ja kiireim viis maksuvõla võimalikku olemasolu kontrollida on läbi e-maksuameti/e-tolli aadressil www.emta.ee. Kellel see võimalus puudub, saab informatsiooni küsida piirkondlikust teenindusbüroost või võlainfo telefonilt 1811.

Osale arutelus

 • Tiive Murdoja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara