Testi, kas stress mõjutab sinu tulemuslikkust

Tee kiirtest. Vasta "jah" või "ei" järgnevatele küsimustele.

1. Sinu elus on miski asi, mis hoolimata pingutustest ei allu sinu kontrollile ja millega sa kunagi ei tundu lõpule jõudvat (tähtaeg või tähtajad, oluline suhe sinu elus vms).

2. Sinu tavapärased stressimaandajad ei tundu enam töötavat (sõbraga rääkimine, trenn, sügav sissehingamine vms).

3. Sulle tundub, et oled vähem produktiivne, ehkki pingutad tööl rohkem.

4. Sind saab kergesti segada ja sa pead tugevasti pingutama, et probleemile ja lahendusele keskenduda.

5. Sa ei ole tavapäraselt põnevil asjade üle, mis varem sinus põnevust ja elevust tekitasid.

6. Sa tunned end väsinuna juba enne kui voodist välja saad, hoolimata sellest, et oled maganud oma tavapärase uneaja täis.

7. Oled tavapärasest kergemini ärrituv.

8. Sinu võime keskenduda on vähenenud ja sinu aju tegeleb kümne asjaga korraga.

9. Sa tunned süütunnet, kui töö lõpetad. Sest sel ei tundu iial lõppu tulevat.

10. Sa ei ole proaktiivne oma päeva ja tegevusi planeerides, pigem sa pidevalt tegeled reageerimisega ning sulle tundub, et pead erakordselt pingutama, et ka lihtsamad asjad tehtud saaks.

Tulemused

Kui vastasid "jah":

7-10 korda: Sa oled läbi põlemas, tugevas stressis. Ja tõenäoliselt sinu tulemuslikkus kannatab tugevasti. Võib-olla tasub otsida abi väljaspoolt, näiteks sõbralt või nõustajalt, et sinu asjad uuesti korda saaks seatud, olulised asjad ebaolulistest eraldatud jne.

4-6 korda: Tõenäoliselt kõigud tulemuslikkust silmas pidades edasi-tagasi. Mõned asjad õnnestuvad hästi ja mõned mitte. Istu maha ja mõtle, mis tekitab sinus asjatut lisastressi ja tegele sellega. Üritades end rohkem viia asjade juurde, mis tekitavad postiivset stressi - pakuvad põnevust jne.

1-3 korda: Sa saad oma stressiga hästi hakkama. Sul võivad olla mõned stressi tekitavad hetked, ent need pole suutnud sind tulemuslikkuse rajalt välja viia.

Allikas: inc.com

Osale arutelus

  • Tiive Murdoja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara