Reklaamiagentuuri La Ecwador loominguline kontor

Väravast sisse, majas sussid jalga ja tervitavate naeratuste saatel keldrikorruse lounge’ilikku elutuppa kohvi jooma – seda kogevad La Ecwadori külalised.

Ligi kakskümmend aastat tegutsenud La Ecwadori reklaamiagentuur muutis hiljaaegu oma kontseptsiooni. “Pakume klientidele kommunikatsiooniteenust, mitte ainult reklaami, seda ühte klotsi süsteemis,” tutvustab agentuuri tegevjuht Heily Aavik ettevõtte strateegiamuutust. “Kuna meie teemaks on bränding, siis oleme ise justkui näidiseks, kuidas väline identiteet peaks andma edasi sisulist poolt.”

Heily Aavik ja ettevõtte loovjuht Uku Nurk rõhutavad, et La Ecwadori puhul on tegemist butiikagentuuriga, mis tähendab personaalset lähenemist ja kliendi hoidmist. “Näiteks siin lounge’is on meil tehtud selline sisekujundus, kus klient tunneb end mõnusalt ja hubaselt, tal on siin hea olla. Tihti räägime siin plaanidest, arutame jooksvaid küsimusi ja ajame juttu mitu tundi järjest, sest lihtsalt hea on siin olla,” räägib Heily.

Sisekujundus sai alguse logost

Kui uus logo oli valmis vaieldud ja üles joonistatud, hakkas see omakorda tingima, missuguseks kujuneb kontori sisekujundus. Must värv, kontrastiks valge, kvaliteetsed materjalid, huvitavad detailid, kullaelement, märksõnaks väärtuslik, ent seda kõike vähe.

“Taotlesime luksuslikkust ja erilisust, samas hubasust,” selgitab Uku ja mainib, et igal valikul on nii välimuslik kui ka funktsionaalne tagamõte. Vaibad põrandatel on nii kontorisagina summutamiseks kui ka koduse tunde tekitamiseks.

Lounge’is asuvad tugitoolid just nii, nagu nad asuvad, et oleks võimalikult mugav. Teatud rollid peavad istuma teatud kohtadel, et oleks hea suhelda,” viitab ta.

Lounge
’i seinad on valged, kaetud käsikrohviga, et see rõhutaks naturaalsust ja loomulikku pinda. Selle kõrval asuvad mustad ja sirged pinnad, mis vastanduvad seinte rustikaalsusele. Uku viitab mustast graniidist köögiseinale diivanite kõrval. “Graniit annab edasi hinnalist väärtust ja on meie mustaks aktsendiks siin ruumis,” selgitab ta.

Valged põnevad seinad on aga tühjad ja nii see peabki olema. “Alguses me ei leidnud siia seda õiget ja hiljem enam ei tahtnudki midagi seina panna. Tekkis tunne, et kui paneme midagi, siis tekib sellele suur tähendus taha,” räägib Heily. Ta selgitab, et praegu on just õige tunne selles ruumis viibides. See peaks küll olema koosolekuruum, aga seda võetakse pigem kui elutuba just hubasuse tõttu
ning formaalsete lahenduste puudumise pärast. Kontori majagi asub Nõmmel keset elumaju ning Heily naerab, et pole harv juhus, kui uuritakse, kas nad ka ise selles majas elavad.

Armastus antiigi vastu

Lounge’is leidub riiuli- ja lauapindadel põnevaid detaile ja vanaaegseid esemeid, nagu näiteks vanaaegne telefon ja kirjutusmasin.
Antiigi ja vanaaegsete detailide rohkus on tulnud Heilylt. Ta tunnistab, et on suur antiigihuviline ning mitmed kapid ja lauad on just tema välja otsitud nii Eestist kui ka näiteks Inglismaalt. Mõni neist isegi tema enda kodust toodud.


Galerii

Osale arutelus

 • Elen Luht, Tiive Murdoja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara