Täna toimub tippsekretäride kutsevõistlus

Täna, 16. mail toimub Viljandimaal Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis vabariiklik sekretäride kutsevõistlus Tippsekretär 2014, kus oma oskused ja teadmised panevad proovile sekretäritöö õpilased üle Eesti.

„Tippsekretär on sekretäritöö eriala lõpetajatele huvitav, pingeline ja väga pidulik kevadsündmus,” ütles võistluse þürii liige ja Eesti Juhi Abi Ühingu auliige Sirje Orvet. Tema sõnul peavad võistlejad näitama oma oskusi ja teadmisi dokumendihalduses, arvutitöös, eesti keeles ning protokolli, etiketi ja kultuuri laitmatus valdamises.

„Eelnevatel aastatel olnud situatsioonülesande näitlejaga asendasime iseseisva avaliku esinemisega,” selgitas Orvet. Ta lisas, et þürii ootab põnevusega, milliseks kujunevad noorte etteasted sekretäritööst. „Eesti kutseõppeasutused teevad tublit tööd, mida näitavad ka Eesti Juhi Abi Ühingu läbiviidavate kutseeksamite tulemused,” märkis Orvet. Tema sõnul on sekretäritöö aluseks inimese iseloomuomadused ja hoiakud ning koolist saadav haridus on katus edukale karjäärile. „Ei ole maailmas toredamat ametit, kui olla oma armsas organisatsioonis sekretär, seda esindada ja toetada,” ütles Orvet.

Tänavustel võistlustel võtavad mõõtu 22 kutseõppurit Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolist, Pärnumaa Kutsehariduskeskusest, Tartu Kutsehariduskeskusest, Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolist ja Tallinna Majanduskoolist.

Täpse ajakava ja lisainfo sekretäride võistlusest leiab SIIT.Sekretäride kutsevõistlust Tippsekretär 2014 korraldab SA Innove koostöös Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli ning Eesti Juhi Abi Ühinguga. SA Innove koordineerib alates 2006. aastast noorte kutsemeistrivõistlusi Eestis ning abistab koostööpartnereid võistluste korraldamisel ja teavitustöös.

Sihtasutus Innove on üld- ja kutsehariduse valdkonna ja hariduse tugiteenuste kompetentsikeskus ning Euroopa Liidu toetuste vahendaja. Sihtasutus loodi 2003. aastal Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusalas.

Osale arutelus

 • Tiive Murdoja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Tallinna Õpetajate Maja – väärikas peo ja koolituskoht vanalinna südames

Tallinna Õpetajate Maja on raekoja platsi ääres asuv kolmest majast koosnev kompleks, kus on võimalik korraldada pidusid, konverentse, koolitusi, vastuvõtte, kontserte ja palju muud.

Kuninglik Saku mõis – pealinnast vaid 11 km kaugusel

Tallinnast vaid 11 km kaugusel rohelusse mattunud Saku mõis sobib suurepäraselt nii koosolekute, seminaride, konverentside kui firmapidude korraldamiseks. Väärika ajalooga Saku mõisa peahoone pärineb 1820. aastast ning on oma rikkaliku-luksusliku dekoori ja laemaalingutega üks Eesti kaunimaid.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

13. märts 2018

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine