Eesti tippsekretär tuleb Viljandimaalt

Reedel, 16. mail toimus Viljandimaal Olustveres vabariiklik sekretäritöö õpilaste kutsemeistrivõistlus Tippsekretär 2014. Võistlejad pidid näitama oma oskusi ja teadmisi dokumendihalduses, arvutitöös, eesti keeles ning protokolli, etiketi ja kultuuri laitmatus valdamises.

Teisele kohale tuli Tallinna Majanduskoolist Karmen Kaevats ning talle järgnes Tartu Kutsehariduskeskusest Madli Petuhhov.


 
„Võit tuli mulle ootamatult, läksin lihtsalt võistlema ja ennast proovile panema, kuid esikoha üle on mul hea meel," ütles tippsekretär Margarita Kopteva. Tema sõnul läks tal kõige paremini dokumendihalduse ülesanne ning kõige raskemad olid protokolli ja etiketi küsimused. „Võistlus annab väga hea kogemuse enne kutseeksami sooritamist, tunnen ennast palju enesekindlamalt," märkis Kopteva. „Mulle meeldib sekretäriamet, sest töö on mitmekülgne ja annab võimaluse suhelda paljude inimestega," lisas ta. 
 
„Osalejate endi arvates oli kõige raskem toimetulek võistluspingega, mis kohati tekitas tähelepanematust küsimuste mõistmises," ütles võistluse þürii liige ja Eesti Juhi Abi Ühingu auliige Sirje Orvet. Ta lisas, et tänavu tuleb kiita võistlejate eesti keele oskust. „Kõige kergem näis noortele olevat avaliku esinemise ülesanne, kus ette antud tekst tuli esitada täpselt, ladusalt, kuulajaid arvestavalt ja leida seoseid sekretäritöö tänapäevaste probleemidega," selgitas Orvet. Tema sõnul oli võistlejate ettevalmistus selliseks mõõduvõtmiseks ühtlane ja piisav ning sellest võib teha järelduse, et Eestimaa  organisatsioonid saavad sekretärilaudade taha taas toreda ja kenasti toimetuleva lennu. 
 
Tänavustel võistlustel võtsid mõõtu 22 kutseõppurit Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolist, Pärnumaa Kutsehariduskeskusest, Tartu Kutsehariduskeskusest, Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolist ja Tallinna Majanduskoolist. Võistlejad pidid näitama oma oskusi ja teadmisi dokumendihalduses, arvutitöös, eesti keeles ning protokolli, etiketi ja kultuuri laitmatus valdamises.
 
Lisainfot sekretäride võistlusest saab lugeda siit. Võistluse pildigaleriid saab vaadata siit.

Tippsekretär 2014 paremusjärjestus:

1. Margarita Kopteva (Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool)
2. Karmen Kaevats (Tallinna Majanduskool)
3. Madli Petuhhov (Tartu Kutsehariduskeskus)
4. Pia Piirmets  (Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool)
5. Anne Kusma  (Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool)
6. Kadri Aavik  (Pärnumaa Kutsehariduskeskus)
7. Jane Toome  (Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool)
8. Liisi Ots  (Tartu Kutsehariduskeskus)
9. Lily Roop  (Tallinna Majanduskool)
10. Age Viilip  (Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool)
11. Kärt Tulp  (Lääne-Viru Rakenduskõrgkool)
12. Meeli Toomejõe (Lääne-Viru Rakenduskõrgkool)
13. Kadri Kalvik  (Lääne-Viru Rakenduskõrgkool)
14. Liina Teder  (Pärnumaa Kutsehariduskeskus)
15. Estrit Aasma  (Tallinna Majanduskool)
16. Mari-Liis Rego (Lääne-Viru Rakenduskõrgkool)
17. Kristi Kikerpill (Lääne-Viru Rakenduskõrgkool)
18. Merlin Tamm  (Pärnumaa Kutsehariduskeskus)
19. Helen Paul  (Pärnumaa Kutsehariduskeskus)
20. Ille Strom  (Tallinna Majanduskool)
21. Kristel Lillemaa (Pärnumaa Kutsehariduskeskus)
22. Geit Mändmets (Tallinna Majanduskool)

Osale arutelus

  • Liina Liiv, Tiive Murdoja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

ADVOKAADIBÜROO RASK otsib SEKRETÄRI

Tammiste Personalibüroo OÜ

10. juuni 2018

Teabevara