Arvuta oma pensioni eeldatav suurus

Finantsinspektsiooni tarbijaveebis minuraha.ee uuenes pensionikalkulaator. Võid välja arvutada, kui suur saab olema sinu I ja II sambast saadava pensioni eeldatav suurus.

Kui kirjutad II sambaga liitumise aasta lahtrisse nulli, näed, kui palju vähem saaksid pensioni, kui sa II sambaga poleks liitunud.
Eeldatava pensioni suuruse arvutamisel võetakse arvesse sinu tänane brutopalk, vanus, tööstaaž, II sambaga liitumise aasta ning fondi oodatava reaaltootlus. Brutopalk jagatakse Eesti keskmise brutopalgaga ning leitakse sinu palga suhe Eesti keskmisesse palka. Eeldus on, et su keskmise palga suhe Eesti keskmisesse palka on kogu aeg üks ja sama.

Tootluse arvutamisel arvestatakse  aastatel 2002–2013 pensionifondi tootluseks senine keskmine tootlus. Inflatsiooni mõjuga arvestatud ei ole. Alates 2014. aastast arvestatakse sinu poolt sisestatava oodatava reaaltootluse suurusega.
Kalkulaator arvestab ka sellega, kas jätkasid makseid II sambasse aastatel 2010–2011, kui riigipoolsed maksed olid külmutatud. Samuti arvestatakse, kas tegid 2013. aastal avalduse II samba sissemaksete suurendamiseks aastatel 2014–2017.

Tegemist on üldistava ja ligikaudse arvutusega, kuna tegelikus elus on eeldused palju mitmekesisemad ja keerulisemad kui lihtsustatud kalkulaatoris.

Osale arutelus

  • Finantsportaal minuraha.ee, Tiive Murdoja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Järveveere puhkekeskus ootab külastajaid nii suvel kui talvel

Maalilisel Võrtsjärve kaldal Valma külas asuv Järveveere puhkekeskus on suurepärane paik suveürituste, seminaride, pulmade ja talvepäevade korraldamiseks.

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

ADVOKAADIBÜROO RASK otsib SEKRETÄRI

Tammiste Personalibüroo OÜ

10. juuni 2018

Teabevara