Arvuta oma pensioni eeldatav suurus

Finantsinspektsiooni tarbijaveebis minuraha.ee uuenes pensionikalkulaator. Võid välja arvutada, kui suur saab olema sinu I ja II sambast saadava pensioni eeldatav suurus.

Kui kirjutad II sambaga liitumise aasta lahtrisse nulli, näed, kui palju vähem saaksid pensioni, kui sa II sambaga poleks liitunud.
Eeldatava pensioni suuruse arvutamisel võetakse arvesse sinu tänane brutopalk, vanus, tööstaaž, II sambaga liitumise aasta ning fondi oodatava reaaltootlus. Brutopalk jagatakse Eesti keskmise brutopalgaga ning leitakse sinu palga suhe Eesti keskmisesse palka. Eeldus on, et su keskmise palga suhe Eesti keskmisesse palka on kogu aeg üks ja sama.

Tootluse arvutamisel arvestatakse  aastatel 2002–2013 pensionifondi tootluseks senine keskmine tootlus. Inflatsiooni mõjuga arvestatud ei ole. Alates 2014. aastast arvestatakse sinu poolt sisestatava oodatava reaaltootluse suurusega.
Kalkulaator arvestab ka sellega, kas jätkasid makseid II sambasse aastatel 2010–2011, kui riigipoolsed maksed olid külmutatud. Samuti arvestatakse, kas tegid 2013. aastal avalduse II samba sissemaksete suurendamiseks aastatel 2014–2017.

Tegemist on üldistava ja ligikaudse arvutusega, kuna tegelikus elus on eeldused palju mitmekesisemad ja keerulisemad kui lihtsustatud kalkulaatoris.

Osale arutelus

 • Finantsportaal minuraha.ee, Tiive Murdoja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara