Eesti läheb üle uuele digidokumendi formaadile

Järgmise aasta algusest saab dokumentidele anda ainult rahvusvahelise standardiga digiallkirju, uus BDOC-failiformaat on senisest DDOC-ist turvalisem, väiksem ja lihtsamini avatav.

1. jaanuarist 2015 hakkab Eestis dokumentide digitaalsel allkirjastamisel kehtima uus failivorming BDOC, mis on välja töötatud vastavalt rahvusvahelistele ETSI (Euroopa telekommunikatsiooni standardite instituut) standarditele, kirjutab Eesti Päevaleht.

„See puudutab kõiki inimesi, kes annavad digiallkirju ja puutuvad kokku digiallkirjastatud dokumentidega,” ütles riigi infosüsteemi ameti pressiesindaja Rauno Veri.

Kui praegu on arvutites kasutusel failiformaat DDOC, mis oli mõeldud kasutamiseks ainult Eesti piires, siis uue formaadiga saab allkirjastada dokumente vastavalt Euroopas kehtivatele reeglitele.

Tavakasutajale tähendab see seda, et uued digiallkirjastatud dokumentide nö konteinerid on palju väiksemad kui seni ning see muudab ka digidokumentide vaatamise lihtsamaks.

Uuele süsteemile üleminekus võib probleeme tekkida asutuste ja äriühingutega, mis ei jõua infosüsteemide arendustööde kulukuse tõttu 8-12 kuuga olla valmis aktsepteerima BDOC-failivormingut ja kasutaja jääb olukorda, kus dokumenti on lihtsam edastada ametiasutusse käsitsi.

Loe lisaks Eesti Päevalehest.

Osale arutelus

 • Tiive Murdoja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

13. märts 2018

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine