Eesti läheb üle uuele digidokumendi formaadile

Järgmise aasta algusest saab dokumentidele anda ainult rahvusvahelise standardiga digiallkirju, uus BDOC-failiformaat on senisest DDOC-ist turvalisem, väiksem ja lihtsamini avatav.

1. jaanuarist 2015 hakkab Eestis dokumentide digitaalsel allkirjastamisel kehtima uus failivorming BDOC, mis on välja töötatud vastavalt rahvusvahelistele ETSI (Euroopa telekommunikatsiooni standardite instituut) standarditele, kirjutab Eesti Päevaleht.

„See puudutab kõiki inimesi, kes annavad digiallkirju ja puutuvad kokku digiallkirjastatud dokumentidega,” ütles riigi infosüsteemi ameti pressiesindaja Rauno Veri.

Kui praegu on arvutites kasutusel failiformaat DDOC, mis oli mõeldud kasutamiseks ainult Eesti piires, siis uue formaadiga saab allkirjastada dokumente vastavalt Euroopas kehtivatele reeglitele.

Tavakasutajale tähendab see seda, et uued digiallkirjastatud dokumentide nö konteinerid on palju väiksemad kui seni ning see muudab ka digidokumentide vaatamise lihtsamaks.

Uuele süsteemile üleminekus võib probleeme tekkida asutuste ja äriühingutega, mis ei jõua infosüsteemide arendustööde kulukuse tõttu 8-12 kuuga olla valmis aktsepteerima BDOC-failivormingut ja kasutaja jääb olukorda, kus dokumenti on lihtsam edastada ametiasutusse käsitsi.

Loe lisaks Eesti Päevalehest.

Osale arutelus

 • Tiive Murdoja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara