Eesti läheb üle uuele digidokumendi formaadile

Järgmise aasta algusest saab dokumentidele anda ainult rahvusvahelise standardiga digiallkirju, uus BDOC-failiformaat on senisest DDOC-ist turvalisem, väiksem ja lihtsamini avatav.

1. jaanuarist 2015 hakkab Eestis dokumentide digitaalsel allkirjastamisel kehtima uus failivorming BDOC, mis on välja töötatud vastavalt rahvusvahelistele ETSI (Euroopa telekommunikatsiooni standardite instituut) standarditele, kirjutab Eesti Päevaleht.

„See puudutab kõiki inimesi, kes annavad digiallkirju ja puutuvad kokku digiallkirjastatud dokumentidega,” ütles riigi infosüsteemi ameti pressiesindaja Rauno Veri.

Kui praegu on arvutites kasutusel failiformaat DDOC, mis oli mõeldud kasutamiseks ainult Eesti piires, siis uue formaadiga saab allkirjastada dokumente vastavalt Euroopas kehtivatele reeglitele.

Tavakasutajale tähendab see seda, et uued digiallkirjastatud dokumentide nö konteinerid on palju väiksemad kui seni ning see muudab ka digidokumentide vaatamise lihtsamaks.

Uuele süsteemile üleminekus võib probleeme tekkida asutuste ja äriühingutega, mis ei jõua infosüsteemide arendustööde kulukuse tõttu 8-12 kuuga olla valmis aktsepteerima BDOC-failivormingut ja kasutaja jääb olukorda, kus dokumenti on lihtsam edastada ametiasutusse käsitsi.

Loe lisaks Eesti Päevalehest.

Osale arutelus

  • Tiive Murdoja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara