Etiketi "apsu" puhul säilita rahu ja kasuta huumorit

Mis juhtub, kui me ei tunne etiketireegleid või kui eksime mingis olulises reeglis? Tegelikult ju ei midagi hullu, elu läheb edasi. Etiketi "apsudest" kirjutab Loovuskohviku etiketi- ja suhtlemiskoolitaja Inge Ojakäär.

Igas kultuuris on omad tavad ja kombed – kuidas on käituda kena, sobilik, väärikas. Haritud inimene tahab olla ju ka kena ja väärikas. Kui aga kogemata juhtub mingi „aps“ etiketis, mida siis teha?
Hetkesituatsioonis säilitada rahu. Võimendada olukorda pole mõtet ja juhtunu pärast alarmi lüüa.

Mõned näited „apsudest“:

• Kui ühel kenal vastuvõtul juhtusid olema kolm daami täpselt ühtemoodi kostüümides, siis mõnel teisel puhu oleks keegi daamidest ehk peolt lahkunud. Nemad aga lahendasid olukorra huumori ja situatsioonist üleolekuga – just nimelt seisid üksteise läheduses ja nautisid, kuidas teised reageerivad.

• Ühel teisel vastuvõtul aga kukkus kelneril kandik koos šampanjapokaalidega põrandale ja ta hüüdis sellepeale: „Elagu pruutpaar!“ Kuigi tegu ei  olnud pulmadega. Nalja oli palju.
Külalised hakkasid nalja heitma olematu pruutpaari üle ja kelner sai märkamatult äparduse likvideerida.

• Üks kõrge ametnik ulatas diplomaatilisel vastuvõtul oma visiitkaardi diplomaadi abikaasale – daamile. See tähendaks justkui kohtamisele kutsumist. Hiljem oli vaja väheke selgitusi anda.

• Ikka on juhtunud, et võõrkeelsetel kutsetel on nime ees pöördumistiitel valesti – härral „Mrs“ või daamil „Sir“ – nimedest ju vahel raske aru saada. Sel puhul tuleks küll märku anda.

Nii-et rahu, enesekindlust, head huumorimeelt ja õigel ajal vajalikud selgitused ning etiketi “apsudest“ saavad mõnusad etiketi „ampsud“.

* Kui soovid õppida korraldama esmaklassilisi vastuvõtte oma organisatsioonis või kodus, siis etiketikolitus VASTUVÕTTUDE ETIKETI „AMPSE JA APSE!“ toimub 17.veebruaril.


Osale arutelus

 • Inge Ojakäär, Tiive Murdoja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara