Tööõigus: vinguge rohkem ja julgemalt!

Kehvadest töötingimustest vaikimine tekitab surnud ringi, kus kaotavad nii töötajad kui ka ettevõtjad, tõdeb töövaidluste tagamaid põhjalikumalt uurinud Äripäeva ajakirjanik Eliisa Matsalu.

On hirmutav, kui vähesed töötajad julgevad avalikult rääkida enda kehvadest töötingimustest ja kokkupõrgetest ülemustega. Peamiselt kardetakse tööandjate kättemaksu. Kuid on ka neid, kel on lihtsalt häbi olla sattunud olukorda, millega nad rahul pole – peljatakse, et tegelikult ollakse ikka ise süüdi ega osata enda eest seista.

Tihtipeale püütaksegi nurin maha suruda, et olukord veelgi halvemaks ei muutuks. Kehvades tingimustes töötanud inimesed ei taha oma kogemusi enda nime alt jagada isegi siis, kui töökohta on juba vahetatud.

Tõsi, tööinspektsiooni on töösuhtealaseid vaidlusi viimase kahe aasta jooksul laekunud varasemast 57% rohkem. Kui aga töötajad ei soovi ka avalikult teisi hoiatada töökohtade eest, kus neid halvasti koheldi, on meil kahe aasta pärast veelgi enam töövaidlusi. Teiste kogemustest tasub nii mõnelgi korral õppida.

Mõistagi on igal tülil ja vaidlusel alati mitu osapoolt ja tihtipeale pole tööandjad kõiges süüdi. Kui aga alluvaid koheldakse nii kehvasti, et ükski töötaja ametipostil üle paari kuu vastu ei pea, on ilmselge, kelle kapsaaias kivi lebab.

Tööandja peaks mõistma, et iga natukese aja tagant vahetuva töötajaga pärsib ta ka ettevõtte arengut. Töötajatele peale astudes ei saa ju kuidagi leida üles neid talente, keda tasub enda juures kinni hoida. Ilma heade töötajateta lonkab aga ettevõte paratamatult ühte jalga, kui mitte isegi mõlemat.

Loe tööõiguse teemadel lisaks SIIT.

Osale arutelus

 • Eliisa Matsalu

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara