Tartus toimub esmakordselt restoranikuu

Tartu toidukohad on meeldivalt kihama löönud – veebruari lõpuni kestva restoranikuu "Maitsev Tartu" raames pakuvad erimenüüd 11 erinevat ülikoolilinna restorani, kus kolmekäiguline menüü maksab 18 eurot, kirjutab Äripäeva lisaleht Puhkepäev.

Restoranikuu toimub Tartus esmakordselt. Ettevõtmise eesmärk on Tartu linnavalitsuse ettevõtluse osakonna ettevõtluse arengu spetsialisti Marilin Krooni sõnul pakkuda koostöös restoranidega kõigile toiduhuvilistele nii Tartust kui ka väljastpoolt uusi ja põnevaid maitseelamusi ning tutvustada loomulikult ka Tartut kui põneva toidukultuuriga linna.

Kolm käiku 18 euro eest

Ettevõtmises osaleb tänavu 11 restorani, kes näitasid üles huvi ettevõtmises kaasa lüüa. Nendeks on Atlantis, Bel-Ami, Cafe Truffe, Chez Andre, Dorpat, Eduard Vilde lokaal, Meat Market, Polpo, Spargel, Werner ja Villa Margaretha. Neli neist restoranidest on muide osalised ka viimaste aastate Eesti restoranide TOP 50-s.
Kui ettevõtmises osalemiseks nõudmisi söögikohtadele ei esitatud, siis restoranikuu jooksul pakutav erimenüü peab vastama küll mitmetele tingimustele – olema kolmekäiguline, valmima võimalikult suures osas eestimaisest toorainest, moodustama tervikliku maitseelamuse ning maksma kokku 18 eurot. “Maitsepaleti mitmekesistamiseks jagati toorained ettevõtete vahel loosiga. Seega on menüüdes esindatud nii veise-, sea-, lamba-, küüliku-, uluki-, vuti-, pardi-, kanaliha kui ka kala,” selgitas Kroon.

Näiteks pakub restoran Chez Andre pošeeritud kanafileed punapeedi konsomees, mis on serveeritud hõrgu leiva-härjasaba brüleekreemi ja mõningate juurviljadega. Sparglis serveeritakse aga näiteks vutifileed vutilihapiruka, pastinaagi-maapirnikreemi ja trühvli-punaveinikastmega. Lisaks pakub iga restoran mõnusat eel- ning magusrooga.

Mitu tuhat rooga juba serveeritud

Ühtset broneerimissüsteemi välja töötatud pole. Aga et ettevõtmine on käivitunud suure hooga, siis soovitab Kroon võtta eelnevalt otse ühendust väljavalitud restoraniga, et endale laud broneerida.
Ja kui juba kohale mindud ja road ära maitstud, on oodatud ka igaühe tagasiside. Kõigil külalistel on võimalik hinnata Krooni sõnul restoranide pingutusi ettevõtmise kodulehel oleval hindamisskaalal või restoranis jagatavaid hindamissedeleid täites. Hinnang menüüdele selgub märtsi esimestel nädalatel.

Ettevõtmine jätkab Tartus varem korraldatud rahvusköökide päevade tava. “Me väga loodame, et sellest kampaaniast kujuneb uus, meeldiv ja oodatud traditsioon Tartus. Projekt saab jätkuda, kui on aktiivne huvi koostööks ja valmisolek kõikidel osapooltel anda parim,” sõnas Kroon.

Veebruari esimestel päevadel on inimeste huvi olnud juba üllatavalt suur, erimenüüd on käinud Krooni sõnul proovimas ligi 1000 toidunautlejat. Seega on lootust, et üritus jääb kestma ka järgmisel aastal.

Tartu restoranikuu "Maitsev Tartu" kestab 1.–28.veebruarini Tartus. Võimalus külastada 11 erinevat Tartu restorani, mis pakuvad restoranikuu puhul 3-käigulist erimenüüd, mille hinnaks on 18 eurot. Lisinfo www.maitsevtartu.ee.

Põnevad sündmused toidumaailmas

Kontsert-õhtusöök Nat King Cole'i lugude saatel, esineb Dave Benton koos bändiga
14.02 kl 19 on õhtusöögi algus Tallinnas restoranis Maikrahv, kl 20 kontserdi algus. Õhtusöögil pakutakse klaas vahuveini, kahekäigulist õhtusööki, kohvi/teed ja vett, taustaks džässkontsert Dave Bentoni esituses.
Pilet: 39 eurot
www.maikrahv.ee

Kontsert-õhtusöök Marilyn Jurmani trioga
14.02 kl 20 Tallinnas restoranis Massimo. Õhtusöök sisaldab kolmekäigulist õhtusööki, tervitusjooki ja veine toidu kõrvale ning muusikaelamust Marylin Jurmani triolt. Repertuaaris on kollektiivi omaloomingut.
Pilet: 39 eurot
www.massimorestoran.ee

Kunstnik-õhtusöök restoranis Neh
18.02 kl 20 Tam Galerii näitus "AbstrAKT" restoranis Neh koosneb abstraktsetest aktifotodest, mis uurivad erinevaid maastikke inimkehal. Kolmekäigusel õhtusöögil, mis on koostatud peakokk Yves Le Lay poolt, tutvustab galerist Andra Orn kunstnik Oliver Moosust, kes kommenteerib õhtul oma teoseid. Pakutakse ka tervitusjooki ja vahuveini.
Pilet: 40 eurot
www.neh.ee

9-käiguline õhtusöök "Jagatud hetked" koos Michelini tähega pärjatud koka Jouni Toivaneniga
21.02 kl 19 Tallinnas restoranis Lyon. Tol õhtul asuvad ühiselt kokkama Michelini tähega pärjatud Soome eliitkokk Jouni Toivanen ja Viru Lyoni peakokk Jürgen Lip.
Pilet: 59 eurot, veinipakett lisaks 20 eurot
www.cafelyon.ee

Gurmeeteater "Kriminaalne õhtusöök"
6.03 kl 17.30 ja 21, 8.03 kl 17 ja 20
"Kriminaalne õhtusöök" on elamusõhtu, milles kohtuvad gurmeetoit ja krimilavastus. Kahe ja poole tunni jooksul saab nautida kolmekäigulist õhtusööki ning jälgida kriminaalseid sündmusi, mis arenevad vaatajate silme all. Lisaks pakutakse tervitusjooki ja klaasikest veini.
Pilet: 59 eurot
www.gurmeeteater.ee

Loe Puhkepäeva toidukriitiku Heidi Vihma restoraniteste siit.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara