Mis on töökoha valikul kõige olulisem?

CV Keskuse korraldatud uuringust selgus, mida peavad erinevad põlvkonnad uue töökoha valikul kõige olulisemaks.

Eesti tööturul tegutseb täna koguni viis erinevat põlvkonda ning sedavõrd erinevate töötajate palkamine ja juhtimine nõuab tööandjatelt tunduvalt suuremat pingutust kui kunagi varem. Tööturule hakkavad sisenema uue generatsiooni tööotsijad, kellel on töökoha valikul sootuks erinevad kriteeriumid kui eelnevatel põlvkondadel. Hiljuti läbi viidud Ihaldusväärseimate tööandjate uuringust selgus, et alla 20 aasta vanused tööotsijad ei pea enam töökoha valikul tähtsaimaks kriteeriumiks palganumbrit, vaid hoopiski võimalusi erialaseks arenguks. Ka meeldivat kollektiivi hindavad noored märksa enam kui vanemad põlvkonnad.

20-29 ning 30-39 aastaste tööotsijate kriteeriumid on aga üpriski sarnased ning tähtsaimaks peetakse siiski soovitud tasemel töötasu olemasolu, kuid noorematele on taaskord märksa tähtsamal kohal võimalused erialaseks arenguks, 30-39-aastased tööotsijad otsivad aga seevastu rohkem väljakutseid. Kõige tähtsamaks peavad soovitud tasemel töötasu olemasolu 40-59 aastased tööotsijad. Vanemad kui 60-aastased tööotsijad hindavad lisaks palgatasemele kõrgelt meeldivat kollektiivi, sobilikke töötingimusi ning sobilikku töökoormust.
 CV Keskuse värbamisosakonna juhi Renita Käsperi sõnul peavad noored tööandjaga ühiseid väärtuseid ning -eesmärke tunduvalt tähtsamaks kui varasemad põlvkonnad. „Ootamatult oleme sisenenud perioodi, kus lihtsalt kõrgema palganumbriga jääb tööandja nii mõneski valdkonnas töötajate leidmisel juba hätta, sest konkurents on märksa karmim kui veel mõned aastad tagasi. Töömahule ning teadmistele vastav palgatase on muutunud pigem elementaarseks ning noored otsivad enamat. Seega on hea kuvandiga ning noortega ühiste väärtustega ettevõttel täna märksa lihtsam leida soovitud spetsialiste.“

Kokku osales uuringus 3951 vastajat üle Eesti erinevatest töövaldkondadest. 70,3% vastajatest olid tööga hõivatud, 15,6% hetkel töötud, 10,1% õpilased ning 4% ettevõtjad.

Osale arutelus

 • Merlin Mägi, sekretar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara