Suvi sinu garderoobis - ole ettevõtte stiilinäitajaks!

Suvi sinu garderoobis.
Pastelsed toonid toovad esile päevitunud jume.

Kauaoodatud suvi on käes. Töökaaslased lähevad üksteise järel puhkusele ja sinagi ootad juba võimalust millal pintsak varna jätta ja õhuline suvekleit selga tõmmata. Milleks oodata?!

Suviseid kontorimoe stiilinäiteid jagab noor moedisainer Terje Tuisk, kes enne moeloominguga tegelema asumist töötas aastaid sekretärina.

Peab tõdema, et igas kontoris ei ole riietumisstiil vaba ning ette on nähtud teatud normid ja tavad, mida tuleb järgida. Üleüldise tavana näen, et flip-flopid ja lühikesed püksid võiksid stiilinäidetena jääda rannaliivas jalutamiseks ning kontoris võiks säilida teatud konservatiivsus.

Minu stiilinäited suviseks kontorimoeks on välja toodud allolevatel piltidel, kus enda loomingut kombineerisin kontori klassikutega.

Sekretärina töötades ei olnud meil kontoris ette nähtud kindlat riietumisstiili, pigem oli see casual kui office. Ettevõttesse tööle asudes näisin seal olevat kui võõrkeha enda kõrgete kontsade, seelikute ja jakikestega, kuid kuna mulle nii meeldis ja tundsin ennast hästi, siis ei kiirustanud ka enda stiili kohe muutma. Aegamisi hoopis märkasin, et kolleegid muutuvad aina šikimaks ja office-look’i kohtas aina rohkem.
Selle järgi oskan tõdeda, et sekretär on ettevõttes stiilinäitaja (pane see kindlasti endale kõrva taha!). Sekretärina oled sa enamasti esimene inimene, keda nii töötajad kui kliendid päeva jooksul tervitavad, seega lisaks enda säravaimale aksessuaarile, naeratusele pööra rõhku ka enda riietusele.

Kontoririietus ei tohiks nagu igal muul ajal ka suvel olla liialt paljastav, küll aga see peab olema mugav ja õhku läbilaskev. Mängida võib värvide ja mustritega, kuna talvisel perioodil jõuab seda halli ja musta kanda küll ja küll.

HEA TEADA

Kuidas juuksed kerge vaevaga seongusse sättida?
Juuksed ise on kõige kaunimad kui nad on hooldatud ja puhtad. Soengu seadmisel ühtset valemit ei ole, aga kerge vaevaga saab juukse soengusse sättida erinevate punutiste ja krunnidega. Kuumade ilmadega on kinnised soengud parimad. Kohevamate juuste saamiseks on salarelvaks minikrepid juuksejuurel – sellega ei tasu loomulikult üle pingutada ja kreppide tegemisel on kohustuslik kasutada kuumakaitset, kuid juuksed on silmnähtavalt lopsakamad ja tulemus püsib mitu päeva.

Mis on riietuse juures kõige suurem eksimus?
Riietuse kõige suurem fopaa on see, kui inimene ei saa tunda ennast enda riietuses mugavalt ja enesekindlalt. Kui igal saamul peab rõivast sättima ja kohendama, siis pigem võiks ta riidepuule jäädagi.

Mida jumestuses jälgida?
Eelista kergemat jumestust.
Ideaalse tulemuse annab mineraalne kosmeetika.
Sobivad pastelsed, läbikumavad toonid ja naturaalne üldmulje.
Pööra rõhku näohooldusele looduslike ja puhaste toodete kasutamisega.
Toitu tervislikult ja joo rohkelt vett, see paneb naha särama!
Allikas: Kaari Reimand, jumestaja (Mink by Kaari)

Tekst: Terje Tuisk, moedisainer (MustriTuisk)
Jumestus: Kaari Reimand (Mink by Kaari)
Fotod: Kristin Arniste (kristinarniste.com)

Galerii

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara