Vale inimese palkamise hind

Enamik personalitöötajaid tunnistab, et on aja jooksul värbamisel ikka väiksemaid või suuremaid vigu teinud ja me kõik teame, kuidas selline viga võib mõjuda ettevõtte kasumile.

On leitud, et vale värbamise keskmine kulu ettevõttele on umbes 30% töötaja aastapalgast. Uue uuringu põhjal väidetakse, et vale palkamise suurim kahju ei pruugi olla rahaline.

Uuringus keskenduti sellele, mida peetakse vale inimese palkamise puhul suurimaks riskiks, ning üllataval kombel ei olnud finantsjuhtide puhul esikohal sugugi rahaline kulu. 41% uurituist oli kõige enam mures hoopis töötajate madala moraali pärast. Teisele kohale jäi tootlikkuse langus – seda pidas peamiseks mureks 34% juhtidest.

Vale värbamisotsus võib tekitada negatiivse lainetuse kogu organisatsioonis. Organisatsiooni sobimatu või vajalike oskusteta inimese palkamine võib tekitada olukorra, kus ülejäänud töötajad peavad lisaks oma ülesannetele tegelema selle inimese tekitatud kahjude kõrvaldamise või kehva töö ümber tegemisega. Lisakoormus ettevõtte parimatele töötajatele võib isegi panna neid tahtma organisatsioonist lahkuda.

Rahaline kulu oli riskidest alles kolmandal kohal, seda pidas olulisimaks murekohaks 19% küsitletutest.

* Artikkel ilmus ajakirjas Personali Praktik. Ajakirja tellimisinfoga tutvu siit.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara