Vale inimese palkamise hind

Enamik personalitöötajaid tunnistab, et on aja jooksul värbamisel ikka väiksemaid või suuremaid vigu teinud ja me kõik teame, kuidas selline viga võib mõjuda ettevõtte kasumile.

On leitud, et vale värbamise keskmine kulu ettevõttele on umbes 30% töötaja aastapalgast. Uue uuringu põhjal väidetakse, et vale palkamise suurim kahju ei pruugi olla rahaline.

Uuringus keskenduti sellele, mida peetakse vale inimese palkamise puhul suurimaks riskiks, ning üllataval kombel ei olnud finantsjuhtide puhul esikohal sugugi rahaline kulu. 41% uurituist oli kõige enam mures hoopis töötajate madala moraali pärast. Teisele kohale jäi tootlikkuse langus – seda pidas peamiseks mureks 34% juhtidest.

Vale värbamisotsus võib tekitada negatiivse lainetuse kogu organisatsioonis. Organisatsiooni sobimatu või vajalike oskusteta inimese palkamine võib tekitada olukorra, kus ülejäänud töötajad peavad lisaks oma ülesannetele tegelema selle inimese tekitatud kahjude kõrvaldamise või kehva töö ümber tegemisega. Lisakoormus ettevõtte parimatele töötajatele võib isegi panna neid tahtma organisatsioonist lahkuda.

Rahaline kulu oli riskidest alles kolmandal kohal, seda pidas olulisimaks murekohaks 19% küsitletutest.

* Artikkel ilmus ajakirjas Personali Praktik. Ajakirja tellimisinfoga tutvu siit.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

KAAMOS GROUP otsib BÜROOJUHTI

Kaamos Group OÜ

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara