Sekretärid istuvad sügisel koolipinki

Sekretäri erialal saab õppida järgmistes õppeasutustes: Lääne-Viru Rakenduskõrgkool, Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool, Pärnu Kutsehariduskeskus, Tallinna Majanduskool, Tartu Kutsehariduskeskus.
Sekretäri erialal saab õppida järgmistes õppeasutustes: Lääne-Viru...

Tallinna Majanduskoolis toimusid sisseastumiskatsed sekretäri erialale. Konkursi edukalt läbinud 46 neiust avatakse Tallinna Majanduskoolis sessioonõppe õpperühm.

Kooli neljanda korruse sekretäritöö õpperuumis istusid 10. ja 11. augustil komisjonilaua taga Janne Kerdo, Anne Ilp ja Lilia Knõš-Krjukov majanduskoolist ning Sirje Orvet, kooli nõunike kogu liige Tallinna Tehnikaülikoolist.Oma teadmisi, oskusi ja lootusi esitasid sügisel õppetööd alustama tulevad kandidaadid. Ainult kenast suvisest välimusest ja päikesepruunidest sihvakatest säärtest polnud seekord kasu. Proovile pandi hoopis erialased teadmised riigi- ja võõrkeeltes ning aru tuli anda erialavaliku põhjustest, lisaks veenvalt selgitada motiveeritust õppetööga nominaalajaga toime tulla. Konkursi edukalt läbinud 46 neiust avatakse Tallinna Majanduskoolis sessioonõppe õpperühm. Kooli tullakse kord kuus ja tudeeritakse usinasti esmaspäevast laupäevani. Ohtralt tuleb käia ka praktikal.

Sekretäritöö eriala õppekava tugineb riiklikule kutsestandardile „Sekretär , tase 5“. Sügisel asuvad sama õppekava läbima entusiastlikud noored veel Tartus, Olustveres, Pärnus ja Mõdrikul.

Kui õppekava läbitud, saavad edukad lõpetajad peale tasemetõendamise eksamitule läbimise sekretäritöö kutsetunnistuse. Senises eksamikorralduses on ees ootamas suuri muudatusi: neid hakkavad edaspidi läbi viima koolid ise.

Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolis on võimalik õppida juhiabiks rakenduskõrghariduse tasemel (aluseks kutsestandard „Juhiabi, tase 6“). Uuest õppeaastast alustab sellel erialal kooliteed 40 üliõpilast.

Ülikoolitasemel saavad juhiabid õppida ka Tallinna Tehnikaülikoolis, kus aastast 1997 tegutseb edukalt õppekava „Halduskorraldus“, mis samuti arvestab riikliku kutsestandardi „Juhiabi , tase 6“ nõudmisi. Sel aastal oli konkurss tasuta kohtadele muljetavaldav: ligi 300 soovijat 20 tasuta õppekohale.

Sekretäri erialal saab õppida järgmistes õppeasutustes: Lääne-Viru Rakenduskõrgkool, Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool, Pärnu Kutsehariduskeskus, Tallinna Majanduskool, Tartu Kutsehariduskeskus.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

ÄRIPÄEV AS otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

28. september 2018

Teabevara