Selgusid Unistuste Tööandja konkursi 4 finalisti

Juba kolmandat aastat toimuva Eesti Unistuste Tööandja konkursi žürii valis kandideerinud organisatsioonidest välja neli parimat, kelleks osutusid Pipedrive, Statoil Eesti, Teaduskeskus AHHAA ja PricewaterhouseCoopers. Lisaks žüriile hindasid ettevõtteid nende endised, praegused ja potentsiaalsed töötajad.

Väljavalitutele on iseloomulik nii töötajate igakülgne kaasamine arenguotsuste tegemisse, kui ka töötajatele võimalikult suure isikuvabaduse pakkumine garanteeritud korraliku põhipalga ja lisatasude teenimise võimaluste kõrval.

„On näha, et üha rohkemad Eesti organisatsioonid on mõistmas, et töötajad on nende suurim vara, kelle õnnelikuks tegemisse ja motiveerituna hoidmisse tuleb panustada rohkem energiat kui oma toote- või teenusbrändi arendamisse,“ rääkis konkursi algataja Anu-Mall Naarits.

Naaritsa sõnul on kõik finaali pääsenud organisatsioonid (üks mittetulundussektori võitjana ning kolm eraettevõte kategooria parimat), väga sihikindlad oma töötajatesse panustajad, mis muudab nad ka väga atraktiivseks tööjõutrul.

Mida teevad need ettevõtted teisiti paljudest teistest oma konkurentidest?

Anu-Mall Naarits tõi välja seitse peamist erinevust. Finalistidele on omane kaasata organisatsiooni arengusse võrdselt nii juhatus, nõukogu kui iga väiksemagi rolliga töötaja. Nad maksavad alati õigeaegselt korralikku palka ja pakuvad lisatasu teenimise võimalusi. Nad pakuvad ausat ja lõpuni läbipaistvat palgakujunemise, töökoormuse ja karjääri tegemise infot, mis tagab kõrge motiveerituse. Nad korraldavad ühist tööd ja puhkust selliselt, et see sulataks inimesi kokku ja tekitaks tugeva meeskonnavaimu nii tööl kui tööväliselt. Nad toetavad töötajate eraelu ja isiklikku arengut, võimaldades nii palgalisi vabu päevi, tööreise, paidlikku töölkäimise graafikut kui tööd kodukontorist. Osad finalistidest (Ahhaa ja Pipedrive) julgustavad oma töötajaid tööle kaasa võtma nii lapsi kui koduloomi ning on jõuliselt ja teadlikult arendamas multikultuurset töökeskkonda, kaasates inimesi eri riikidest ja eri keeltest.

„Tegelikult on nende üldistena kõlavate valdkondade taga väga konkreetsed tegevused, mis pole töölekandideerijatelegi märkamatuks jäänud,“ rääkis Naarits. „Näiteks üks finalistidest, PricewaterhouseCoopers toetab kõige kiiremal tööperioodil töötajaid tasuta massaaži, tasuta puuviljade ja spordiklubi paketiga.“

Pipedrive – koht, kust inimesed ei lahku ja kuhu kutsutakse sõpru

Anu-Mall Naaritsa sõnul võiks eraldi välja tuua näiteks ettevõtte Pipedrive, mis tegutseb müügitarkvara arendajana väga kitsas nišis ega oma laia kuulsust. Ometigi on ettevõte oma viie tegutsemisaasta jooksul kokku 120st töötajast kaotanud vaid viis, uusi inimesi koputab uksele nii olemasolevate töötajate sõpruskondadest ja tuttavate ringist üle maailma. Näiteks Brasiiliast. Hetkel on firmas inimesi 14st riigist. Kokku kandideerib täna 25% inimesi ettevõttesse väljastpoolt Eestit. „Nende idee on pakkuda vingeimat töökohta multikultuurses kollektiivis koos suure eduloo kujundamise ambitsiooni ja pideva reisimisvõimalusega,“ ütles Naarits. „Ja see ka töötab, sest noored tahavadki just seda!“

Varasemad tiitlivõitjad

2014. aastal võitis Unistuste Tööandja tiitli LHV Pank AS, Konkursi žürii valis eelnevalt kõigi kandidaatide seast välja viis finalisti, kelleks on erasektorist TransferWise OÜ, LHV Pank AS, Starmaker OÜ (Olde Hansa), avalikust sektorist Võru Järve Kool ning mittetulundussektorist Eesti Noorteühenduste Liit, publiku lemmiku tiitli võitis Võru Järve Kool, Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi eripreemia võitis Starmaker OÜ (Olde Hansa) ja CV Keskuse Tulevikutegija auhinna võitis SWISS PROPERTY AS.

2013. aastal võitis Unistuste Tööandja tiitli Sisekaitseakadeemia, äriorganisatsioonide preemia pälvis AS Proekspert, kolmanda sektrori auhinna Maarja Küla, Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi eriauhinna võitis Timbeco Eesti ja CV Keskuse Tulevikutegija auhinna Transferwise, Unistuste Tööandja: 100 ideed konverentsi publikupreemia võitis Ericsson Eesti Tallinna tehas.

Unistuste Tööandja 2016 kuulutatakse välja eeloleval neljapäeval Unistuste Tööandja nime kandval konverentsil Mektorys. Konkursi žürisse kuuluvad Lauri Tabur (tänane Pindi Kinnisvara AS tegevjuht,  „Unistuste tööandja 2013“ võitja Sisekaitseakadeemia rektorina), Anneli Ohvril (EV 100 turundus- ja kommunikatsioonijuht), Häli Mändmaa (LHV Pank AS personalijuht, „Unistuste tööandja 2014“), Ene Olle (PARE tegevjuht), Renita Käsper (CV Keskuse värbamisosakonna juht).

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

ADVOKAADIBÜROO RASK otsib SEKRETÄRI

Tammiste Personalibüroo OÜ

10. juuni 2018

Teabevara