5 nippi tähelepanu koondamiseks

Mälutreener ja koolitaja Tauri Tallermaa
Mälutreener ja koolitaja Tauri Tallermaa

Mälutreener ja koolitaja Tauri Tallermaa jagab lihtsaid, kuid väga tõhusaid nippe, mille abil saad paremini keskenduda.

1. Ole valmis.
Ettevalmistus on kõige alus. Abraham Lincoln on öelnud, et "kui mul oleks aega 9 tundi puu raiumiseks, kulutaksin ma 6 tundi kirve teritamiseks". Nii nagu sportlane treenib kuid ja aastaid üheks soorituseks, nii ei saa me tavaelus olla tähelepanelikud ilma valmisolekuta. Ja kõige lihtsam nipp enda valmis seadmiseks on mõelda, miks sa midagi parasjagu just teed.

2. Ole kohal. 
Me kõik suudame vajadusel olla 100% keskendunud. Kahjuks on see aeg aga üürike. Tavaliselt suudame umbes 20% päevasest ajast olla täielikult keskendunud millelegi konkreetsele. Ülejäänud aeg kulub unistamisele, mõtisklemisele, mõtetes uitamisele. Kui sul on tõesti vaja olla tähelepanelik, siis ole päriselt ka kohal.

3. Kuula huviga ja püüa aru saada.
Kui räägid teise inimesega, siis vaata talle otsa, ja kui juhtub, et su mõte läks rändama, siis vabanda viisakalt ja palu teisel oma mõtet või sõnu korrata. See mitte ainult ei ole viisakas ja aita sul paremini teist mõista, vaid aitab ka teisel inimesel end oma sõnumi edastamiseks paremini keskenduda.

4. Ära lase end segada.
Iga tarbetu vahelesegamine, kõrvaline heli või muremõte viib meie tähelepanu ära. Võta see lihtsalt teadmiseks ja arvesta nendega. Üks viis neist lahti saada, on püüda keskenduda sellele tegevusele, mida parasjagu teed, mitte neile mõtetele, mis peas ringi käivad.

5. Anna ajule puhkust.
Meie vaimne suutlikkus on piiratud. See on treenitav, kuid igal vähegi võimalikul hetkel laseme end lõdvaks ja oleme n-ö "ära". Aju vajabki puhkust. Üks põhjus, miks tasub pause teha, on see, et aktiivse keskendumise ajal ei suuda aju töödeldud infot salvestada. Selleks et midagi ka meelde jääks, tuleks anda ajule aega saadud infot korrata ning seeläbi pikemaks ajaks mällu salvestada.

Lugu avaldati Pärnu Konverentside veebilehel. 

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

V nagu vesi ja vaba aeg – V Spaa- ja Konverentsihotellis

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara