Mida peaks toataimede hoolduse juures silmas pidama?

Pärast pikka suvepuhkust on paljudes kontorites taimed unarusse jäänud ja vajaksid kerget turgutamist. Vaatame üle, kuidas taimede eest hoolt kanda ja kuidas valida kontorisse sobivad taimed. Nõuandeid jagab Annika Reiljan Hansaplant Hulgist.

Kõigepealt võiks teha toalilledele suurpuhastuse ja pesta nende lehed suvisest tolmust puhtaks. Sügisel on valgust niigi vähe ja tolm lehtedel takistab valguse jõudmist lilleni veelgi. Kasutada võib selleks niisket lappi, millega taimede lehed õrnalt puhtaks pühkida või spetsiaalseid lillelehtedele mõeldud puhastussalvrätte. Spetsiaalseid peaks kasutama seetõttu, et need ei ummista lehtede õhulõhesid. Pärast lehtede puhastamist võiks niisked lehed üle piserdada leheläikega – see paneb lillede lehed kaunilt läikima ning hoiab ära tolmu kogunemise ja veeplekkide tekkimise taimede lehtedele.

Taimelehtede puhastamine aitab eemal hoida ka kahjureid. Puhastamise käigus tulekski üle vaadata ka lehtede alumised küljed, kuhu kahjurid tihti koguneda võivad. Kui taimed suvel palju kuivas on pidanud olema, siis on hea teada ka seda, et liigne kuivus meelitab ligi haiguseid ja kahjureid. Poes on müügil väga lihtsaid taimekahjurite püüniseid.

Liiga suureks kasvanud ja välja veninud taimed on mõttekas välja vahetada. Toalilled ei ole mõeldud päris eluks ajaks, lilled püsivad ilusana mingi aja, aga mitte elu lõpuni. Nii saab kontorisse ka värskust tuua. Kui aga lilled on ilusad, kuid tundub, et kontorisse oleks siiski uuendust vaja, on soovitatav taimedele uued ümbrispotid panna – teine värv või tekstuur loob hoopis teistsuguse pildi ja töökoht on taas põnev ning taimed säravad.

Mida peaks taimede hoolduse juures silmas pidama

Kontorites on tihti vähe valgust ning kuiv õhk, sellega tuleks kindlasti taimi valides arvestada. Ventilatsioonisüsteemi lähedal asuvad taimed kuivavad kiiremini läbi ja kui kasta kõiki taimi ühe režiimi järgi, on nendel taimedel oht kuivale jääda.

Samuti peaks vaatama, et taimed ei asuks uste läheduses, kus võib tekkida tuuletõmme. Ja taimede kasvuks ääretult oluline tegur on valgus – kõik taimed vajavad kasvamiseks valgust, pimedas nurgas ei taha neist kasvada ükski. Kui taim asub aknast väga kaugel, on mõistlik soetada tema valgustamiseks spetsiaalne taimelamp.

Taimede kastmisel tuleks arvestada sellega, et kasta tuleb pigem harvem, aga korralikult, nii et kogu potis olev muld oleks märg. Uuesti tuleks lille kasta siis, kui muld on kuiv – kui kasta liiga tihti, võime tekitada hoopis olukorra, kus lille juured ära mädanevad. Kontoritesse sobivad hästi kastmissüsteemiga lillepotid – veetaseme indikaatori jälgimine aitab aru saada, millal taim vett juurde vajab. 

Millised taimed kontorisse sobivad

Havisaba on hästi vastupidav - talub ka tugevat varju, vajab vähe kastmist ning võib ühes potis kasvada mitmeid aastaid. Havisaba sobib väga hästi modernsesse kontorisse.  

Sulgvõhk kasvab looduses suurte puude all – seetõttu talub ka palju varju. On väga leplik kastmise osas, võib olla ka paar nädalat ilma kastmata.

Nõelköis on eriti vastupidav ning erinevate valgus- ja temperatuurioludega kohanev. Saab hakkama nii kontorite kuiva õhu kui ka üsna vähese valgusega ning talub mingil määral ka kuivale jäämist.

Artikli autor on Annika Reiljan, Hansaplant Hulgi OÜ turundusspetsialist.

 

Galerii

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara