Keelenõuanne: kas Teie poolne või Teiepoolne? Või lihtsalt Teie?

Seda üldiselt teatakse, et ne- ja line-lõpulised omadussõnad tuleb eelneva sõnaga kokku kirjutada, kuid suurtäheline Teie ajab segadusse: kas kirjutada ikka Teiepoolne?

Suurtäht on iseenesest õige, sest eesti keeles on tavaks kirjutada Teie kirjades suure algustähega, kui adressaate on üks (seega käib viisakus-Teie ainult ühe inimese kohta). Kui neid, kelle poole pöördume, on mitu, kirjutatakse teieväikese tähega.

Tulles tagasi ühendite juurde, kus põhisõnaks on ne-lõpuline omadussõna, sobib võrdluseks vaadata, mida teeme siis, kui sellisele omadussõnale liitub mõni muu suurtäheline sõna, nagu näiteks nimi. Need ühendid kirjutame sidekriipsuga:Eesti-sisene, Tartu-lähedane jm. Selle eeskujul võiksime kirjutada suurtähelise Teie ka sidekriipsuga, s.o Teie-poolne, kuid on veel parem võimalus. Nimelt on sõna poolne seesugustes ühendites enamasti üldse ülearune. Näiteid keelenõuande andmebaasist: Teie-poolsed ettepanekud ? Teie ettepanekud, Teie-poolne nõusolek ? Teie nõusolek, ootame Teie-poolset tagasisidet ? ootame Teie tagasisidet ~ ootame Teilt tagasisidet, Teie-poolsele huvile lootma jäädes ? Teie huvile lootma jäädes, Ilma Teie-poolse teavituseta .. ? Kui Te (meid, klienti vm) ei teavita, .. .

Sina ja Teie kohta saab lähemalt lugeda kogumikust „Keelenõuanne soovitab 2“, sõna poolne ja muude samasuguste kohta aga Argo Mundi artiklist „Liialdagem mõõdukalt!“ (kogumikus „Keelenõuanne soovitab 3“). 

Loe lisaks EKI Keelenõuannet.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara