8 lõbusat alternatiivi jõulupeole

Kui teie ettevõttel ei ole soovi korraldada suurejoonelist jõulupidu, siis siit mõned soovitused, kuidas tähistada pühasid tagasihoidlikumalt ent samas lõbusalt.

1. Korraldage koledate pühadekampsunite päev

Mõnes firmas on selline päev juba traditsioon. Töötajad saavad mõnuga kanda oma lemmikuid koledaid jõulukampsuneid. Kõige koledama kampsuni konkurss tekitab elevust ja naerutab terve päeva jooksul. Tehke kindlasti fotosid ja valige kõige kolemadama kampsuni kandja.

2. Kutsuge catering lõunasööki serveerima ja korraldage mänge

Sulgege pühade ajal kontor ühel päeval paar tundi varem ja kutsuge catering serveerima sooja lõunasööki ning korraldage erinevaid mänge. Kaardi- ja lauamängud, korvpall, piljard, Alias ja muud mängud on lõbusad ning tekitavad sõbralikku konkurentsi.

3. Anneta peo asemel heategevusele

Uuri välja, milliseid heategevusi Sinu kolleegid toetavad või annetage nendele heategevustele, millega teie ettevõte tegevus on seotud. Pühade ajal on rohkem esiplaanil silmaga nähtav annetamine. Töötajad näevad meeleldi, kuidas fuajees või puhkeruumis kasvavad toidu, kinkide, riiete ja majapidamistarvete kuhjad.

4. Lõuna töötajate omavalmistatud toiduga

Paljudele meeldib oma söögitegemiseoskusi näidata. Selline söömaaeg võib olla pidulik sündmus, eriti kui sinna juurde kuulub mõni muu siin mainitud alternatiividest, näiteks anonüümne päkapikk. Eriti põnev ja oodatud on selline lõunasöök siis, kui firmas töötab eri rahvuste esindajaid, kes valmistavad oma maa köögile omaseid toite.

5. Kontori või kabineti kaunistamise võistlus

Ühes firmas moodustati pühade saabudes meeskonnad, kes kaunistasid kontori erinevad aknad. Seejärel said töötajad hääletada, millised on kolm kaunimat aknakujundust. Sarnast võistlust saab korraldada igas töökohas. Samas saavad töökoha erinevad ruumid uhkelt kaunistatud.

6. Anonüümse päkapiku kingitused

Igale osaleda soovijale loositakse ühe kaastöötaja nimi, kellele tuleks teha kokkulepitud hinnavahemikku jääv kingitus. Kingituste vahetamine võiks aset leida näiteks ühisel lõunasöögil. Kui tahta asja veel lõbusamaks muuta, siis võib anonüümne päkapikk tegutseda mitme detsembrikuu nädala vältel ning teha saajale terve hulga väikeseid kingitusi ja üllatusi (kirjakastis, töölaual, puhkeruumi peeglil). Üllatamine ilma oma isikut paljastamata on juba pool lõbust.

7. Korralda pidu muul ajal

Kuna konkurents töötajate aja, tähelepanu, energia ja panuse pärast on pühade ajal tihe, kavandab osa firmasid peo korraldamist mõnel muul aastaajal. Näiteks aprillis, juulis või septembris. Igal firmal on tähtpäevi, mida töötajad võiksid soovida peoga tähistada. Pühadevälisel ajal on ka peopaigad suurema tõenäosusega vabad ja odavamad. Toit, riietus, kaunistused ja joogid võivad olla tagasihoidlikumad ja vabamad. Lase kujutlusvõimel lennata. Isegi firma territooriumil toimuv piknik võib olla etem, kui kiirel jõuluperioodil uhke pidu ülepidutsenud ja stressis töötajatega.

8. Pea kontoripidu – aga vaikselt ja mõnusalt

Võib-olla teie ettevõtte töötajad ikkagi tahavad jõulupidu? Seda saab korraldada ka lõbusalt ja odavamalt. Kui soovid, võid valida sellise aja ja koha, et ka töötajate pered saaksid osaleda. Riietus võiks olla vaba ja mugav (ei pea ostma sädelevaid ja kalleid peoriideid), lapsed on teretulnud (ei pea otsima lapsehoidjat) – nii on kõigil hea olla. Nii lastele kui ka täiskasvanutele meeldivad nt Wii mängud ja muud võimalused võistelda väikeste auhindade eest, näiteks kaardimängud, noolemäng ja piljard. Mõni töötaja võib lastele jõuluvana mängida.

Laske fantaasial lennata!

Allikas: personaliuudised.ee

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

13. märts 2018

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine