Mida teha, kui avastad keset tööintervjuud, et pakutav ametikoht ei vasta ootustele

Kuidas toimida, kui oled parasjagu töövestlusel ja mõistad, et töökuulutuses kirjeldatu ning tegelik töö sisu ei ole Sinu jaoks piisavas vastavuses. Näiteks oodatakse Sinult kummalistel kellaaegadel töötamist, Sulle pakutakse oodatust vähem palka või Su sisetunne lihtsalt teatab resoluutselt, et tal ei ole millegipärast head klappi ei ettevõtte ega kohatud töötajatega.

Mõned soovitused selliseks olukorraks:

Ära torma välja!
Võib tunduda enesestmõistetav, et kasvõi viisakusest ei tõuse ükski kandidaat keset töövestlust püsti ega teata ootamatult, et „stopp, nüüd ma lahkun“. Sellegipoolest julgustame kandidaate pöörama intervjueeritava tähelepanu aspektidele, mis neid häirivad, tekitavad segadust ja panevad vastu võtma otsust kandideerimisest loobuda. Kes teab, ehk on Sinu murele kiire ja lihtne lahendus olemas?

Sildasid ei tasu põletada!
Kõlab klišeena, kuid sildade põletamata jätmises on palju tõde. Võib-olla otsustad töövestlusel, et see ametikoht ei ole Sulle ja mõtled vaid sellele, kuidas kiiremini lahkuda. Siiski tasub mõelda, et intervjueerija võib tulevikus töötada justnimelt Sinu unistuste ettevõttes ja olla taas Sinu intervjueerija. Oleks väga kehv, kui Sinu võimalused saada oma unistuste töö kahaneksid aastatetaguse olukorra tõttu, kus Sa liiga hoolimatult (või lausa ebaviisakalt) kandideerimisprotsessi suhtusid.

Anna alati tagasisidet!
Kui oled otsustanud, et ei soovi antud kandidatuuriga edasi minna, soovitame Sul anda alati tagasisidet, miks oled nii otsustanud. Kui suhtled värbajaga, siis võib juhtuda, et ta oskab Sulle kohe teist ametikohta pakkuda, mis võiks Sulle palju paremini sobida. Ja kui mitte kohe, siis tulevikus. Sama kehtib ka otse ettevõttega suheldes – ehk on neil sarnaseid ametikohti või võimalusi veelgi? Sageli otsustavad kandideerijad alles viimasel hetkel anda teada, et ametikoht ei pakugi tegelikult huvi või veel hullem, lõpetatakse kõnedele või e-mailidele vastamine ja haihtutakse justkui maa alla!

Võta vestlust kui kogemust!
Kandideerijana võid tunda pettumust, et oled veetnud aega ettevõttele sisuka ja korrektse motivatsioonikirja kirjutamisega, vestlusele tulemiseks vaba päeva võtnud ning võib-olla isegi teise linna selle tarbeks sõitnud. Hoolimata katkestatud kandideerimisprotsessist, soovitame Sul võtta aega ja mõelda, mida sa sellest õppisid? Kas oskad järgmisel vestlusel esitada õigemaid küsimusi, tead, millele kohe alguses tähelepanu pöörata või said lihtsalt ühe väärtusliku kogemuse intervjuuks ettevalmistudes?

Pea meeles, et mistahes põhjusel Sinule pettumust valmistanud intervjuu viib Su siiski sammuvõrra lähemale, mitte kaugemale Sinu unistuste tööst.

Osale arutelus

 • Allikas: www.cvkeskus.ee

  Allikas: www.cvkeskus.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

13. märts 2018

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine